Webshop olarak 20 yıla yaklaşan deneyimimiz ve her biri alanlarında uzmanlaşmış teknik kadromuzla hem kurumsal firmaların hem de bireysel kullanıcıların bilgisayar, bilişim ve internet ilgili sorunlarına çözümler buluyoruz.
Haber Detayı
07 Şubat 2021 - Pazar 13:37
 
4 Mahallenin Daha İmar Planları İBB’ye Gidecek!
Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu, ilçelerinde beklenen kentsel dönüşümle ilgili çalışmalarını sürdürdüklerini ifade ederek, Yeşilköy, Yeşilyurt, Basınköy ve Şenlikköy Mahalleleri ile ilgili kat artışlı imar planı çalışmalarının, önümüzdeki ay’a kadar tamamlanarak İBB’ye gönderileceğini söyledi.
GÜNDEM Haberi
4 Mahallenin Daha İmar Planları İBB’ye Gidecek!

Bakırköy Belediyesi Şubat ayı meclis toplantısına katılan Başkan Bülent Kerimoğlu, ilçenin merkez 7 mahallesi (Osmaniye, Kartaltepe, Zuhuratbaba, Sakızağacı, Cevizlik, Yenimahalle, Zeytinlik) ile ilgili 1/1000’lik ve 1/5000’lik imar planları ile ilgili çalışmaların sürdürüldüğünü, ayrıca halktan gelen talepler doğrultusunda Yeşilköy, Yeşilyurt, Basınköy ve Şenlikköy Mahallelerinde de halkın ve bölgedeki sivil toplum örgütlerinin talepleri doğrultusunda çalışmalara başlandığını duyurdu.

 

Başkan Kerimoğlu, Yeşilköy, Yeşilyurt, Basınköy ve Şenlikköy Mahallelerinde de gerek kat artışı, gerekse ihtiyaç dahilindeki sosyal donatı alanları konusunda, belediyenin konuyla ilgili bürokrasisinin gerekli imar planlama çalışmalarını tamamlayarak önümüzdeki ay ilçe meclisine getirerek İBB’ye göndereceği bilgisini paylaştı.

 

İBB’DE ONAYLANAN PLANLARA 2017’DE İTİRAZ ETMİŞTİ…

 

Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu, Ekim 2017’de İBB’de onaylanan Florya -Şenlikköy imar planlarına itiraz ettiğini yazılı bir basın açıklamasıyla duyurmuş, 7 mahallenin plan değişikliklerinin kabul edilmeden, Florya-Şenlikköy mahallesi için yapılan değişikliğin kabul etmesini hakkaniyet, eşitlik ve aciliyet açısından talepleri karşılamayacağını belirterek itiraz ettiklerini söylemişti.

 

Başkanı Bülent Kerimoğlu'nun Ekim 2017’de İBB’de onaylanan Florya -Şenlikköy imar planlarına itiraz ettiğini duyurduğu basın açıklamasını okumak için tuklayınız...

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: 4, Mahallenin, Daha, İmar, Planları, İBB’ye, Gidecek!,
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-176058651-1