Webshop olarak 20 yıla yaklaşan deneyimimiz ve her biri alanlarında uzmanlaşmış teknik kadromuzla hem kurumsal firmaların hem de bireysel kullanıcıların bilgisayar, bilişim ve internet ilgili sorunlarına çözümler buluyoruz.
Haber Detayı
12 Ocak 2021 - Salı 08:56
 
60 Yaşındaki Meclis Üyesi Eşini ‘Bilgi İşlem Uzmanı Danışmanı’ Kılıfıyla İşe Aldılar
Birçok kamu kurum ve kuruluşu personel alımlarında 35 yaş şartının yanı sıra, eğitim düzeyi, yabancı dil ve iş tecrübesini esas alırken, Bakırköy Belediyesi’nin hem yaş, hem eğitim hem de meclis üyesi eşi olması hasebiyle liyakata aykırı eleman alışı ilçe gündemine bomba gibi düştü.
GÜNDEM Haberi
60 Yaşındaki Meclis Üyesi Eşini ‘Bilgi İşlem Uzmanı Danışmanı’ Kılıfıyla İşe Aldılar

Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu’nun, hangi eğitimi ve mesleki birikimine binaen Yeşilköy Mahallesi’nden meclis üyesi olarak belirlediği bilinmeyen Haluk Halilağaoğlu’nun şimdilerde eşi Belkıs Halilağaoğlu’nu işe aldığı ortaya çıktı.

 

Yaklaşık 3 aydır Bakırköy Belediyesi’nden maaş aldığı söylenen CHP’li Meclis Üyesi Haluk Halilağaoğlu’nun eşi Belkıs Halilağaoğlu’nu yaş haddinden dolayı personel olarak işe alamadığı öğrenilirken, Başkan Kerimoğlu’nun mevcut şahsı ‘Bilgi İşlem Uzmanı Danışmanı’ kılıfıyla işe aldığı belirlendi.

 

TUİK’in son verilerine göre Türkiye’de yaklaşık her dört gençten biri işsiz gezerken, “Biz Cumhuriyet Halk Partililerin görevi gelirde adaleti sağlamak, yoksulluğu ve işsizliği bitirmektir” diyen Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu’nun, yaklaşık 65 yaşındaki meclis üyesinin 60 yaşındaki eşini işe alması, hem başkanın, hem meclis üyesinin hem partiye hem de ilçeye ihaneti olarak değerlendirildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bakırköy Belediyesi, Bülent Kerimoğlu, Haluk Halilağaoğlu, Belkıs Halilaa
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-176058651-1