Zeytinburnu Belediyesi’nin her yıl geleneksel olarak düzenlediği “Çanakkale ve Bilecik Kültür Gezileri” başlıyor.
Haber Detayı
27 Nisan 2023 - Perşembe 20:13
 
Ankaralılar’ın Gür Sesi olacak
Ankara’nın kentsel yenilenmesinde ve uydu kentler kurulmasında büyük emeği olan Seçkin Odabaşı, MHP’den milletvekili adayı oldu. Ankaralıların sesi olacağını ve TBMM’de daha gür bir biçimde duyuracağını belirten Odabaşı, ‘Yaptıklarım yapacaklarımın teminatıdır’ dercesine bakın kimmiş ve neler yapmış.
GÜNDEM Haberi
Ankaralılar’ın Gür Sesi olacak

On parmağında on marifet dediklerinden. Doğup büyüdüğü kente Aşık, yaşamına öyle güzel işler sığdırmış ki.

Yüzbinlerce aileyi ev sahibi yaptı. Çorak arazilere diktiği yüzbinlerce fidan ağaç oldu, orman oldu.

Geleceğimizin teminatı çocuklarımıza, yüz milyonlarca lira değerinde arazi bağışladı. Ankara’ya bir stat armağan etti, spor kompleksleri yaptı …

Milliyetçi Hareket Partisi Ankara 3.Bölge 3. sıra Milletvekili Adayı Seçkin Odabaşı “Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır” diyerek kutlu yola çıktığını ifade ediyor.

Peki Kimdir Seçkin Odabaşı ?

1973 Ankara doğumlu, evli ve iki çocuk babası. Halen Eryaman bölgesinde ikamet etmekte olup, Milliyetçi Hareket Partisi Ankara 3. Bölge 3. sıra Milletvekili adayı.

İlk, orta ve lise eğitimini Ankara’da tamamlamış, yüksek öğrenimine ise Uluslararası Balkan Üniversitesi’nde devam ediyor.

Yaşam sürecinde sırasıyla;

Ankara Esnaf Odaları Başkan Yardımcılığı,

Ankaragücü Spor Kulübü As Başkanlığı,

2014-2017 yılları arasında BUGSAŞ Genel Müdürlüğü,

Büyükşehir Belediyesi Ankaraspor Kulübü Başkanlığı,

Türkiye Futbol Federasyonu, Türkiye Boks Federasyonu, Türkiye Hentbol Federasyonlarında delegasyonlarda üyelik,

Türkiye Otobüsçüler Federasyonu ile Ankara Lojistik Üssü delegasyonluklarında üyelik, 

Halen YESA ve SERA şirketler grubunda Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini  yürütmekte.

Neler yaptın diye soruyoruz Milletvekili Adayı Seçkin Odabaşı’na ve anlatıyor sırayla;

TÜRKKONUT İLE KONUT SEKTÖRÜNÜ GELİŞTİRDİK

Türkiye S.S. Yapı Kooperatifleri Merkez Birliği (TÜRKKONUT) üst kurul delegeliği, kooperatif yönetim kurulu başkanlığı görevlerimin akabinde, 2018 yılında TÜRKKONUT Genel Başkanlığı Yardımcılığı görevine seçildim. Türkiye genelindeki konut sektörünün gelişmesinde aktif rol aldığım gibi özellikle doğup büyüdüğüm bu topraklarda bir Ankara sevdalısı olarak görevlerimi ifa ettim.

ANKARA 3. BÖLGE 3.SIRA MİLLETVEKİLİ ADAYI

Memleket sevdalısı olarak görev yaptığım süreç içerisinde aynı zamanda Milliyetçi Hareket Partisi Merkez Yürütme Kurulu Üyeliğim devam etti ve partim için de çalışmalarımı aynı inanç ve sevda ile yürüttüm. Çalışmalarım parti büyüklerim tarafından takdire mazhar olmuş ki Milliyetçi Hareket Partisi Ankara 3. bölge 3. sıra milletvekili adaylığıma karar verilmiş.

“TÜRKKONUT İLE 320 BİN KONUT YAPTIK “

Türkiye Genelinde Ankara, İstanbul, İzmir, Kütahya, Manisa gibi illerde TÜRKKONUT olarak bugüne kadar 320 bin konut, işyerleri ile birlikte, bölgelerin alt yapısını, sosyal donatı alanlarını ve çevre düzenlemeleriyle bir bütün halinde uydu kentlerin kurulmasını sağladık.

Özellikle Ankara genelinde 140 bin konutun yapımını gerçekleştirdik.

Ankara TÜRKKONUT Çayyolu-I Ümitköy ile Çayyolu-II Dodurga Türkkonut Bölgelerindeki faaliyetler.

 

“ULUSLARARASI 5040 PROJE İÇİNDE ÇAYYOLU- II UYDUKENT BİRİNCİ SEÇİLDİ”

Ankara Çayyolu-I Ümitköy Uydukent Projesi 26.000 konut, işyerleri ve Avrupa İskan Fonu’ndan temin edilen kredi ile bölgenin tamamının altyapı, sosyal donatı ve çevre düzenlemeleri ile 1985’de başladığımız projeyi 1989 yılında tamamlanarak bölge halkımızın hizmetine sunduk.

03-14 Haziran 1996 tarihinde İstanbul’da gerçekleşen Birleşmiş Milletler İnsan Yerleşimleri Konferansı kapsamında 86 ülkeden 20.000 delegasyonun katılımı ile düzenlenen konferansa katılan 5040 proje arasında uluslararası jüri tarafından Avrupa’da konut dalında Çayyolu-II Uydukent Projesi 1. seçilmiştir.

KONUT, EĞİTİM ALANLARI, SAĞLIK TESİSLERİ

4800  konut ile 3 adet ilk ve ortaokul, 1 adet lise yeri, 1 adet 50 yataklı hastane, 1 adet  20.000 kişi kapasiteli Türkkonut Merkez Cami ile bölgede 99.000 ağacın dikimi ve  bölgenin genel altyapı, sosyal altyapı ve çevre düzeninin tamamı bölge halkımızın hizmetine sunulmuştur.

UYDUKENT PROJESİNİ HAYATA GEÇİRDİK

Çayyolu-II Uydukent Projesi kapsamında toplu konut alanında ilk defa gerçekleştirilen 183 dönüm alanlı bölge halkının hizmetine sunulan mesire alanı, kamelya, barbekü ile donatılmış, çevre tamamen ağaçlandırılarak yaşanabilir hale  getirilmiş ve vatandaşlarımızın sabah, öğlen ve akşam yemeklerini yiyebilecekleri ortak bir alan oluşturularak hizmete sunulmuştur.

TÜRKKONUT’un Yenimahalle Batıkent, Etimesgut Eryaman, Sincan Temelli bölgelerindeki faaliyetleri:

Batıkent bölgemizde 28.000 konut, işyeri ve sosyal tesisler,

Sincan Temelli bölgemizde 7.500 konut, işyeri, tüm altyapı ve sosyal tesisler,

Etimesgut Eryaman toplu konut alanlarında 7.200 konut, işyeri, tüm altyapı ve sosyal tesisler,

EĞİTİM SEFERBERLİĞİMİZ SÜRECEK

Anılan bölgelerde tamamlanan konut ve işyerlerinin yanı sıra altyapı, sosyal donatı alanı ve çevre düzenlemesi TÜRKKONUT ve ortaklarımızın katkılarıyla Devlet-Millet El Ele düşüncesiyle gerçekleştirilmiştir.

Anılan bölgelerde yapılan konut, işyeri, genel altyapı, sosyal altyapı ve çevre düzeni dışında;

8 adet ilk, orta ve lise ile eğitim tesisleri,

4 adet anaokulu,

2 adet Türkkonut Merkez Cami,

4 adet sağlık tesisi,

68 adet park ve dinlenme alanları,

Kapalı ve açık spor tesisleri.

ANKARA GÜCÜ ,GENÇLERBİRLİĞİ VE TÜM SPOR KLUPLERİ

Eryaman toplu konut alanında Ankara’nın en modern stadyumunun bölge halkının hizmetine kazandırılmasında TürkKonut’un girişim ve destekleri bölge halkının büyük taktirini kazanmıştır.

Söz konusu 172.753 m² alanlı arsanın önce Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na tahsisi sağlanmış, alanda yapılan 1125 konuta ek olarak Eryaman Stadyumu yapılmış ve Ankara’mızın güzide takımlarından Ankaragücü ve Gençlerbirliği’ne ve diğer oluşabilecek futbol takımlarımızın hizmetinde kullanılmak üzere stadyum yeri bedelsiz olarak spor kulüplerimize ve Ankaralılarımızın hizmetine sunulmuştur.

Tüm bu işlemlerde büyük katkısı olan TürkKonut ve Genel Başkan Yardımcısı Seçkin Odabaşı bu görevi layık-i veçhile yürütmüştür.

Bahsettiğim tüm faaliyetlerde aktif görev aldığım gibi, Yüce Rabbim Ankara Milletvekili seçilmemi nasip ederse bundan böyle de ülkeme, milletime ve tüm Ankara halkımıza hizmetlerimin yan sıra, sizlerle olan dostluğum da ailenizin bir bireyi gibi devam edecek ve bu birlikteliğimiz her zaman, her koşulda ve her şartta aynı azim ve inançla devam edeceğinden hiç kuşkunuz olmasın.

Amacım ülkeme, milletime, siz saygıdeğer dostlarımıza hizmet etmek benim için bir onur ve şeref kaynağı olacaktır.

MHP’nin Ankara 3. Bölge 3. Sıra Milletvekili Adayı Seçkin Odabaşı bölge halkına hizmet etmekte kararlı. Ve belli ki, 15 Mayıs’tan itibaren Ankaralıların ‘Gür Sesi’ olacak.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Seçkin Odabaşı, MHP Ankara Milletvekili, TürkKonut, Seçkin Odabaşı,
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-176058651-1