12-18 Nisan 2021 Prof  Dr. Haydar Baş
Webshop olarak 20 yıla yaklaşan deneyimimiz ve her biri alanlarında uzmanlaşmış teknik kadromuzla hem kurumsal firmaların hem de bireysel kullanıcıların bilgisayar, bilişim ve internet ilgili sorunlarına çözümler buluyoruz.
Haber Detayı
24 Ekim 2020 - Cumartesi 21:30
 
Bakan Koca: Toplam vakaların 40’ı İstanbul’da.
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamalarda Anadolu'da salgının ikinci zirve döneminde olduğu ifade ederek, "Riskli bir tırmanışla karşı karşıyayız." dedi. Türkiye’de ki toplam vakaların 40’ının İstanbul’da olduğunu belirten Koca, İstanbul genelinde 5 gün boyunca incelemelerde bulunacağını açıklayarak, “Salgına karşı organize olalım” ifadelerini kullandı.
SAĞLIK Haberi
Bakan Koca: Toplam vakaların 40’ı İstanbul’da.

Anadolu’da salgının ikinci zirve döneminde olduğunu söyleyen Bakan Koca, ilk zirveyi büyük illerde 14 Nisan’da, ikinci zirveyi ise Eylül’de yaşadığımızı belirterek, Anadolu’da ilk zirvenin Eylül’de görüldüğünü şimdilerde ise ikinci ile karşı karşıya olduğumuzun altını çizdi. Öncesinde alınan tedbirlere ciddiyetle sarılmanın sonuçlarının alındığını belirterek açıklamalarını sürdüren Koca, tedbirlerde kararlılığa ihtiyaç olduğunu belirtti.

 

 İstanbul ziyaretinde Prof. Dr. Murat Dilmener Acil Durum Hastanesi’ni ziyaret ederek, yöneticilerden hastanenin durumu ve salgın süreci hakkında bilgi aldığını açıklayan Bakan Koca, artan hasta yüküne karşılık Prof. Dr. Murat Dilmener Acil Durum Hastanesi’nin en önemli sağlık üslerinden biri olduğunun altını çizdi.

 

Vatandaşlardan kurallara uymasını, maske-mesafe-hijyen kurallarına uymasının önemine değinen Bakan Koca, “Salgına karşı organize olalım” dedi.

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sağlık Bakanı, Fahrettin Koca, vakaların 40’ı İstanbul’da
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-176058651-1