Haber Detayı
03 Ekim 2021 - Pazar 19:33
 
Bakırköy’de 9 Siyasi Parti Dönüşümle İlgili Ortak Deklarasyon Yayınladı
“Deprem yakın, mahallemde yaşamak hakkım!” diyerek Kasım 2020’de yola çıkarak tüm Bakırköylüleri güç birliğine davet eden ‘Bakırköy Kentsel Dönüşüm Dayanışma Platformu’ CHP, İYİ Parti, Demokrat Parti, Gelecek Partisi, Memleket Partisi, Saadet Partisi, Türkiye Değişim Partisi ve Vatan Partisi’nin de katıldığı basın açıklamasıyla, ortak bir deklarasyon yayınladı.
Özel Haber Haberi
Bakırköy’de 9 Siyasi Parti Dönüşümle İlgili Ortak Deklarasyon Yayınladı

Tüm Bakırköylüler olarak, İstanbul depremiyle ilgili basın açıklamasına katılan tüm siyasi partilerin deprem konusunda ortak fikirde birleştiğini söyleyen Platform Sözcüsü Feyza Özbir, “Biz Bakırköy’de yaşayan komşularız. Bakırköyümüzü seviyoruz. ‘Deprem öldürmez, riskli bina öldürür’ diyor, güvenli yapılarda ve Bakırköy’de yaşamak istiyoruz” dedi.

 

Cumhuriyet Meydanı’nda yapılan açıklamada sırasıyla söz alan CHP İlçe Başkanı Celal Sevinç, İYİ Pati İlçe Başkanı Ülkü Ayaydın, Demokrat Parti İlçe Başkanı Necmettin Dönmez, Saadet Partisi İlçe Başkanı Tuncer Koğa, Deva Partisi İlçe Başkanı Gökhan Yılmazer, Gelecek Partisi İlçe Başkan Yardımcısı Nilgün Ağaç, Memleket Partisi İlçe Başkan Yardımcısı Koray Şevik, Türkiye Değişim Partisi İlçe Başkanı Murat Şarkbay ve Vatan Partisi İlçe Başkanı Yüksel Kahraman, öncelikle böylesi ir hayati konuda tüm siyasi partileri aynı alanda toplayan Kentsel Dönüşüm Dayanışma Platformu’na teşekkür etti.

 

Yıllardır Bakırköy’de hayata geçirilemeyen kentsel dönüşümle ilgili harekete geçilmesini ve dönüşümün artık tercih değil mecburiyet olduğunu söyleyen siyasi parti temsilcileri, uzmanların ısrarla Büyük İstanbul Depremi’nin artık çok yaklaştığı konusunda kamuoyunu uyardığını hatırlatarak, taleplerini, bölgesel planlama çerçevesinde hak kayıplarının iadesi, imar artışı, finansal destek ve planlamaya katılım olarak 4 ana maddede topladılar.

 

Bakırköy Belediyesi’nin sene başında tüm meclis üyelerinin oy birliği ile İBB’ye gönderdiği plan notlarını hatırlatan platform üyeleri, dönüşümün gerçekleşmesi için bir an önce  plan notlarının meclis gündemine alınmasını istedi.

 

“İLÇEDEN İBB’YE GÖNDERİLEN PLAN DEĞİL, PLAN YAPMA YETKİSİ”

 

Bakırköy’de bulunan tüm siyasi partilerin yayınladığı ortak deklerasyona neden katılmadıklarını sorduğumuz Ak Partili İBB Meclis Üyesi Halit Cebeci, öncesinde de söylediği sözleri tekrar ederek,Kentsel Dönüşüm’ ile ilgili ilçe meclisinden İBB’ye gönderilen kararın binlik ve beş binlik planları yapma yetkisi olduğunun bir kez daha altını çizdi.

Dosyanın da meclis tarafından komisyona havale edildiğini, İmar Komisyonu’nun çalışmalarına devam ettiğini, 5 binlik planlarla birlikte, binlik planların da yaptığını söyleyen Cebeci, kendilerinin de yapılan çalışmaları ivedilikle takip ettiiklerini ifade etti.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bakırköy’de, 9, Siyasi, Parti, Dönüşümle, İlgili, Ortak, Deklarasyon, Yayınladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-176058651-1