Zeytinburnu Belediyesi’nin her yıl geleneksel olarak düzenlediği “Çanakkale ve Bilecik Kültür Gezileri” başlıyor.
Haber Detayı
18 Kasım 2022 - Cuma 00:40
 
Bakırköy’de Kadınlara Özel Pilates Salonu
Aletli pilates, zumba, fitness gibi hizmetlerin verildiği GoLife Sağlıklı Yaşam Merkezi’ni Avcılar’dan sonra Bakırköy’de kadınların hizmetine sunan Gül Tanrıkulu Beden Eğitimi ve Yūksekokulu mezunu. Günlük hayatın stresinden uzaklaşmak, vücuduna esneklik katmak, kaslarını çalıştırmak, dayanıklılığını arttırmak ve ruhunu rahatlatmak isteyen tüm kadınları, 15 yıldır severek yaptığı mesleğini taçlandırdığı 2. Şubesi Bakırköy GoLife Sağlıklı Yaşam Merkezi’ne davet eden Tanrıkulu, “Sadece estetik bir görüntü değil, aynı zamanda sağlıklı bir yaşam da vadeden pilates, bir eğitmen eşliğinde yapıldığında çok daha anlamlı hâle geliyor. Gelin hayata birlikte anlam katalım” dedi.
YAŞAM Haberi
Bakırköy’de Kadınlara Özel Pilates Salonu

Cevizlik Mahallesi Hamam Sokak No:2’de geçtiğimiz ay hizmete başlayan GoLife Sağlıklı Yaşam Merkezi, kadınları günlük hayatın stresinden uzaklaşmaya, bir yandan da formlarını korumaya davet ediyor.

Hedef kitlelerinin bayanlar olduğunu belirterek yediden yetmişe her yaş grubuna hitap ettiklerini, özellikle pilatesin bir spor türü olmasının yanında, insanların rahatladıkları bir spor dalı olduğunu ifade ederek spor merkezleri hakkında bilgi veren GoLife Sağlıklı Yaşam Merkezi Eğitmeni Gül Tanrıkulu, “Öyle ki pilates ilerleyen zamanda kişinin yaşam tarzı haline geliyor ve bu spor sayesinde birçok insan bel, sırt ve boyun ağrısı gibi pek çok şikâyetlerden de kurtulabiliyor” dedi.

Pilates yapan bayanların daha etkili sonuç alabilmeleri için tesiste hijyenden ve disiplinden taviz vermediklerini ifade eden Tanrıkulu,  Beden Eğitimi ve Yūksekokulu (BESYO) mezunu olan Gül Tanrıkulu, ayrıca eğitmenlik üzerine birçok belge ve sertifikaya sahip olduğunu da söyledi.

Pilates, zumba, fitness gibi egzersizle kişinin yaşam kalitesi ve konforunu yükseltmenin de mümkün olduğunun altını çizen Gül Tanrıkulu, hafta içi ve cumartesi dahil olmak üzere sabah 10.00 akşam 10.00 şeklinde randevu sistemi ile çalıştıklarını, birebir görüşerek kişiye uygun saatlerde ve kişinin vücuduna esneklik katmak, kaslarını çalıştırmak, dayanıklılığını arttırmak, incelmek gibi istek ve taleplerine göre çalışmalarını planladıklarını belirtti.

Kendisini “Bir mucize” olarak değerlendiren, “Ama henüz keşfedilmemiş bir mucizeyim” diyerek devam eden GoLife Sağlıklı Yaşam Merkezi Eğitmeni ve sahibi Gül Tanrıkulu, yakın tarihte de  hem formda kalıp hem de eğlenecekleri sirtaki günleri düzenleyeceklerini belirterek, “Günlük çalışmalarımıza önce ruhumuzu rahatlatan step ve zumba ile başlıyor bir yandan da kalori atıyoruz. Sonra aletli pilatesle hayal ettiğimizi forma ulaşmak için çalışmamıza başlıyoruz” dedi.

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bakırköy’de, Kadınlara, Özel, Pilates, Salonu, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-176058651-1