Webshop olarak 20 yıla yaklaşan deneyimimiz ve her biri alanlarında uzmanlaşmış teknik kadromuzla hem kurumsal firmaların hem de bireysel kullanıcıların bilgisayar, bilişim ve internet ilgili sorunlarına çözümler buluyoruz.
Haber Detayı
12 Ocak 2021 - Salı 20:55
 
Bakırköy Kent Savunması Çalışan Gazeteciler Günü’nü Unutmadı!
Bakırköy Kent Savunması, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla zorlu pandemi koşullarında, gece gündüz demeden kamuoyunu doğru bilgilendirmek adına çalışmalarına devam eden muhabirimiz Selvi Sarıtaç’a, plaket taktim etti.
GÜNDEM Haberi
Bakırköy Kent Savunması Çalışan Gazeteciler Günü’nü Unutmadı!

Halkının istemediği projelere, öncelikle doğanın tahrip edilmesine karşı hem yerelde hem de genelde mücadele eden, mahalle dernekleri, meslek örgütleri, muhtarlar, odalar, sendikalar ve forumların tek çatı altında toplanarak uzun yıllardır birlikte hareket ettiği Bakırköy Kent Savunması, yaklaşık 3 dönemdir Bakırköy bölge muhabirliğini yapan Selvi Sarıtaç’a 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla plaket verdi.

 

BKS Yürütme Kurulu Üyesi ve Mimarlar Odası Başkanı olan Mustafa Fazlıoğlu’nun pandemi koşullarına uygun olarak merkezi Bakırköy’de bulunan Trakya Büyükkent Bölge Temsilciliği binasında düzenlediği kısa buluşmada, Bakırköy Kent Savunması Yürütme Kurulu olarak, bölgemizdeki gelişmelere ve olaylara ulaşma, ulaştığı bilgileri de halka ulaştırılma noktasında gösterdiği cesur gazetecilik ve habercilik anlayışından dolayı 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nün de böyle bir plaket verme kararı aldıklarını belirtti.

 

“KAMU ADINA ÇALIŞTIĞIMI UNUTMADIM”

 

Böylesi anlamlı bir plaketi almaktan büyük onur duyduğunu belirten Gazeteci Selvi Sarıtaç, “En sade şekilde ifade etmek gerekirse, kolay değil. Türkiye’deki gazeteciler, ne yazık ki kısıtlamalarla ve dünyanın başka bir yerinde muhtemelen görülmeyecek derecede baskıcı ortamla mücadele etmek zorunda kalıyor. Asla ama asla kamu adına çalıştığımı unutmadım ve meslekteki tek şiarım halkı doğru bilgilendirmek. En büyük şansımda Bakırköy’de haklarını bilen, doğruyu yanlışı ayırt eden, doğadaki tüm canlıların yaşam hakkına eşit ölçüde bakan insanların oluşudur” diyerek, Bakırköy Kent Savunması’na teşekkür etti.

 

Mahmut Erdinç

Kaynak: Editör: Mahmut Erdinç
Etiketler: Bakırköy Kent Savunması, Mustafa Fazlıoğlu, Mahmut Erdinç, Yurt Haber Ajansı,
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-176058651-1