Zeytinburnu Bilgi Evleri ve Gençlik Merkezi’nin birlikte yürüttüğü ve bu yıl 8’incisi düzenlenen geleneksel ‘Öykü Yarışması’ için başvurular başladı.
Haber Detayı
13 Ağustos 2022 - Cumartesi 11:14
 
“Bakırköylülerden aldığın yetkiyle İzmir’de iş yapacaksan görevinden istifa et!”
Göreve geldiği ilk günden beri, bölgeyle ilgili tek bir önerge vermeyen, ilçeyle ilgili hiç tartışma konusunda fikir beyan etmeyen Bakırköy Belediye Meclis Üyesi Özden Yerlikaya’nın, İzmir Büyükşehir Belediyesi iştiraki İZBETON A.Ş. aracılığı ile Çiğli’de kentsel dönüşüm kapsamında yapılması planlanan konutların devredildiği kooperatifin başkan yardımcısı olduğu ortaya çıktı.
GÜNDEM Haberi
“Bakırköylülerden aldığın yetkiyle İzmir’de iş yapacaksan görevinden istifa et!”

Göreve geldiği ilk günden beri, bölgeyle ilgili tek bir önerge vermeyen, ilçeyle ilgili hiç tartışma konusunda fikir beyan etmeyen Bakırköy Belediye Meclis Üyesi Özden Yerlikaya’nın, İzmir Büyükşehir Belediyesi iştiraki İZBETON A.Ş. aracılığı ile Çiğli’de kentsel dönüşüm kapsamında yapılması planlanan konutların devredildiği kooperatifin başkan yardımcısı olduğu ortaya çıktı. Bakırköy’ün en büyük sorunu olan Kentsel Dönüşüm ile ilgili bir şey yapmayan meclis üyesi Özden Yerlikaya’nın İzmir’in kentsel sorununa çözüm bulmak için yola çıkarak, İzmir’de kurulan kooperatifin yönetim kurulu başkan yardımcısı olması ilçe halkının tepkisine neden oldu.

“KİM BU ÖZDEN YERLİKAYA?”

İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi’nde de “Kim bu Özden Yerlikaya?” denilerek tepki gösterilen Bakırköy Belediye Meclis Üyesi ile ilgili konuşan AK Parti Grup Başkanvekili Özgür Hızal,”“Bakırköy'den kalkmış sağ olsun İzmir'e gelmiş, Uzundere'yi görmüş, Tunç Bey'in sorunlarını duymuş, İzmirliler çözemedi bu sorunları ben çözeyim demiş. Bakırköy'den buraya gelip kooperatif kurmuş, bu işi almış. Bunun neresinde iyi niyet arayacağız? Bana bunun izahını yapabilir misiniz?” dedi.

“BAKIRKÖY'E DEĞER KATMAN İÇİN SANA YETKİ VERİLDİ”

İzmir Çiğli Uzundere 3. etapta 422 bağımsız bölümü yapmak için İZBETON'dan işi alan kooperatifin yönetim kurulu başkan yardımcısı olan Özden Yerlikaya’yı, ilçelerine katkı sağlaması ve değerlerini koruması için oy verdiğini söyleyen vatandaşlar, “Bakırköylülerden aldığın yetkiyle İzmir’de iş yapacaksan görevinden istifa et, İzmir’e git” dedi.

Adı geçen Bakırköy Belediye Meclis Üyesi Özden Yerlikaya, Koru Florya yanında 33000 metrekare yeşil alanın satışına onay veren kişi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Bakırköylülerden, aldığın, yetkiyle, İzmir’de, iş, yapacaksan, görevinden, istifa, et!”,
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-176058651-1