Zeytinburnu Belediyesi ve Beştelsiz Spor Kulübü tarafından organize edilen 12.Cumhuriyet Koşusu, 24 Ekim 2021 Pazar günü saat 09:00’da start alacaktır.
Haber Detayı
20 Eylül 2021 - Pazartesi 10:35
 
Başkan Odabaşı Kalamış İhalesinin Son Başvurularına Saatler Kala Ankara’ya Gidiyor
Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı, 21 Eylül Salı günü yapılacak Fenerbahçe Kalamış Yat Limanı İhalesi için Ankara'ya gidiyor. Odabaşı, Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nın önünde Kadıköy Meclis Üyeleri, Kadıköy Mahalle Muhtarları ve STK temsilcileriyle birlikte basın açıklaması yaparak, Kalamış'ın özelleştirilmesine karşı başlattıkları mücadeleyi sonuna kadar sürdüreceklerini söyleyecek. 
GÜNDEM Haberi
Başkan Odabaşı Kalamış İhalesinin Son Başvurularına Saatler Kala Ankara’ya Gidiyor

Odabaşı, yaptığı açıklamada: "Kalamış Bizimle Güzel demiştik. Sözümüzün arkasındayız; mücadelemizi sonuna kadar birlikte sürdürecek, Kadıköylünün hakkını savunmaktan asla vazgeçmeyeceğiz. Salı günü gerçekleşecek ihale için Ankara'ya gideceğiz ve Kalamış'ın halka ait olduğunu bir kez daha haykıracağız." dedi. 

Basın açıklaması 21 Eylül Salı günü, saat 12.30’da Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nın önünde gerçekleşecek. 

NE OLMUŞTU 

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, Türkiye Denizcilik İşletmeleri AŞ'ye ait Fenerbahçe-Kalamış Yat Limanı’nın 40 yıl süreyle "işletme hakkının verilmesi" yöntemiyle özelleştirileceğini duyurmuştu. Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı bu karara tepki göstermiş ve “Kimse buraya ‘çökmesin’ diye, Kadıköy Belediyesi olarak yeşil alanı korumak şartıyla biz talibiz” açıklamasında bulunmuştu. Kadıköy Belediyesi’nin 7 Haziran tarihli meclis toplantısında ise ihale teknik şartnamesini almak, teminat ödemesi yapmak ve ihaleye katılmak için oybirliği ile Başkan Odabaşı’na yetki verilmişti. Kadıköy Belediyesi'nin Kalamış Yat Limanı'nın özelleştirilmesiyle ilgili açılan ihaleye katılmak için yaptığı başvuru Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından kamu kurum ve kuruluşlarına devir yapılamayacağı gerekçe gösterilerek reddedilmişti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başkan, Odabaşı, Kalamış, İhalesinin, Son, Başvurularına, Saatler, Kala, Ankara’ya, Gidiyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-176058651-1