Webshop olarak 20 yıla yaklaşan deneyimimiz ve her biri alanlarında uzmanlaşmış teknik kadromuzla hem kurumsal firmaların hem de bireysel kullanıcıların bilgisayar, bilişim ve internet ilgili sorunlarına çözümler buluyoruz.
Haber Detayı
16 Kasım 2020 - Pazartesi 11:10
 
Beş Kadın, Beş Farklı Sanat Disiplini 'Formation' La Aksm'de
Küçükçekmece Belediyesi Atakent Kültür ve Sanat Merkezi, ‘Formation’ başlıklı karma resim sergisinde beş farklı sanat disiplininden beslenen beş kadının çalışmalarına ev sahipliği yapıyor.
KÜLTÜR Haberi
Beş Kadın, Beş Farklı Sanat Disiplini 'Formation' La Aksm'de

Sanatseverlere illüstratif, realist ve soyut dokunuşlarla kendi zihinsel oluşumlarını sunan sanatçıların eserlerinde sembolik ögeler ve kadın figürleri ön plana çıkıyor.

 

30 KASIM’A DEK İZLENEBİLİR

 

İstanbul Aydın Üniversitesi Moda ve Tekstil Tasarımı Yüksek Lisans programından mezun olan Tülay Ateş, düşsel kompozisyonlarını sembolik öğelerle beslerken; Trakya ve Mersin Üniversitelerinde önlisans-lisans programlarını kuyumculuk ve takı tasarım alanlarında tamamlayan Meral Kılıçarslan bakma ve görme üzerine düşünmeye sevkediyor izleyiciyi.

 

İran, Tebriz doğumlu, İslami Azad Üniversitesi Grafik Bölümü mezunu olan Mahta Somi, kadın figürlerine detay öne çıkarmaya çalışıyor. Ayşe Bircan ve Dilek Karacaoğlu Dağteki ise tuval üzerine taşımış oldukları çevre problemleri ile izleyiciyi soyut bir algıya yönlendiriyor.

 

Sergi 30 Kasım’a dek Atakent Kültür ve Sanat Merkezi Sergi Salonu’nda görülebilir.


 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Küçükçekmece Belediyesi, Atakent Kültür ve Sanat Merkezi, Tülay Ateş, Meral Kılıçarslan, Mahta Somi,Ayşe Bircan, Dilek Karacaoğlu Dağteki,
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-176058651-1