Webshop olarak 20 yıla yaklaşan deneyimimiz ve her biri alanlarında uzmanlaşmış teknik kadromuzla hem kurumsal firmaların hem de bireysel kullanıcıların bilgisayar, bilişim ve internet ilgili sorunlarına çözümler buluyoruz.
Haber Detayı
20 Şubat 2021 - Cumartesi 11:43
 
Bodrum Kattan Hak Ettiği Yere; Cemil Meriç Kütüphanesi
Bodrum katında hizmet veren Esenyurt Belediyesi Cemil Meriç Halk Kütüphanesi, bulunduğu konumdan, ahşap, etrafı açık ve yeşil alan manzaralı, hak ettiği yeni yerine taşındı.
GÜNDEM Haberi
Bodrum Kattan Hak Ettiği Yere; Cemil Meriç Kütüphanesi

Havasız ortamı, gün ışığı görmeyen rutubeti, fiziki çalışma koşullarının yetersiz ve olumsuz olduğu bir bodrum katında bulunan Cemil Meriç Halk Kütüphanesi, ahşap, etrafı açık ve yeşil alan manzaralı yeni yerine taşındı.

 

ÇALIŞMA MASALARI TEKLİ

 

Pandemi koşullarına uygun olarak hizmet veren ve her yaş grubundan vatandaşa hitap eden kütüphaneye girişler, HES kodu sorgusundan sonra yapılıyor. Çalışma masalarının tekli olarak ayrıldığı kütüphanede vatandaşlar, bin 946 kitap arasından istediğine ulaşabiliyor; aynı zamanda bina içerisinde sağlanan WİFİ İnternet Bilgi Araştırma hizmeti ile de çalışmalarını daha verimli hale getirebiliyor.

 

“CEMİL MERİÇ HALK KÜTÜPHANESİ ADINA YAKIŞIR YERDE”

 

Önceki yerin fiziki koşulları itibarıyla kütüphaneye elverişli olmadığını ifade eden Cemil Meriç Halk Kütüphanesi sorumlusu Esra İpekli, “Biz çalışanlar da öğrenciler de bir hayli şikâyetçi idik ve birkaç defa yerimizin değiştirilmesi için talepte bulunduk. Kendi adıma, çalışanlarımız ve öğrenciler adına buradan Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Bizim bu isteğimizi yerine getirdi. Daha ferah, geniş ve özellikle ders çalışmaya elverişli bir yeri bize tahsis etti. Bizler de öğrenciler de daha rahat ve verimli bir şekilde çalışıyoruz” dedi.

 

Hafta sonları uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle hizmete kapalı olan Cemil Meriç Halk Kütüphanesi, hafta içi 08.30-18.00 saatleri arasında hizmet veriyor.

 

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Cemil Meriç Kütüphanesi, Esenyurt Belediyesi, Kemal Deniz Bozkurt,
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-176058651-1