12-18 Nisan 2021 Prof  Dr. Haydar Baş
Webshop olarak 20 yıla yaklaşan deneyimimiz ve her biri alanlarında uzmanlaşmış teknik kadromuzla hem kurumsal firmaların hem de bireysel kullanıcıların bilgisayar, bilişim ve internet ilgili sorunlarına çözümler buluyoruz.
Haber Detayı
01 Mart 2021 - Pazartesi 21:04
 
Bugün itibariyle yeni kontrollü normalleşme süreci başlıyor…
"Yüz yüze eğitim hangi illerde başlatılacak? Sokağa çıkma kısıtlaması gevşetilecek mi? Restoran ve kafeler açılacak mı? 65 yaş üstü için yeni kararlar alınacak mı?"... Cumhurbaşkanı Erdoğan, koronavirüsle mücadelede yeni kararların alındığı Bakanlar Kurulu toplantısının ardından açıklama yapıyor.
GÜNDEM Haberi
 Bugün itibariyle yeni kontrollü normalleşme süreci başlıyor…

Pandemi süreci ile başlayan kısıtlamaların kontrollü normalleşme sürecini paylaşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, konuyla ilgili şu açıklamaları yaptı.

 

KONTROLLÜ NORMALLEŞME SÜRECİ BUGÜN BAŞLIYOR

 

Milletimize daha önce söz verdiğimiz şekilde bugün itibariyle yeni kontrollü normalleşme sürecini başlatıyoruz.

 

Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması düşük ve orta riskli illerde tamamen kalkarken yüksek ve çok yüksek riskli illerde bir müddet daha pazar günü devam edecek.

 

Ülkemizin tamamında süren akşam 21 ile sabah 5 arasındaki sokağa çıkma kısıtlaması ise sürecek.

 

Okullar Türkiye genelindeki tüm okul öncesi eğitim kurumlarında ilkokullarda 8. ve 12. sınıflarda eğitim-öğretime açılacak.

 

Düşük ve orta riskli illerde diğer kademelerde de eğitim öğretime başlanacak. Yüksek ve çok riskli illerde ise sadece liselerdeki yüz yüze sınavlar yapılacak.

 

Restoran, kafeterya, kıraathane, çay bahçesi gibi yerler çok yüksek riskli iller dışında Türkiye genelinde faaliyetlerini sabah 7 ile akşam 19.00 arasında yüzde 50 kapasiteyle sürdürebileceklerdir.

 

Halı saha, yüzme havuzu gibi tesisler düşük riskli illerde sabah 9 ile akşam 19.00 arasında faaliyet gösterecekler.

 

Kamunun çalışma saatleri tüm illerde normale dönecek.

 

Sokağa çıkma saatleri sınırlı olan 65 yaş üstü ve 20 yaş altı grubundaki vatandaşlarla ilgili düzenleme düşük ve orta riskli illerde kaldırıldı, yüksek ve çok riskli illerde ise sokağa çıkma süresi artırılacak.

 

Nikah gibi merasimler düşük ve orta riskli illerde 100, yüksek ve çok yüksek riskli illerde 50 kişiyle sınırlı olarak yapılacak.

Kaynak: Editör:
Etiketler: , Bugün, itibariyle, yeni, kontrollü, normalleşme, süreci, başlıyor…, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-176058651-1