Haber Detayı
22 Ekim 2021 - Cuma 17:24
 
CAN SARIÇOBAN’IN ‘’BLACK STAR’’ ADLI SERGİSİ GAMA ART GALLER’DE!
Dünyaca ünlü Fotoğraf sanatçısı Can Sarıçoban’ın büyük boyutta yedi ayrı eserinin yer aldığı ‘’Black Star’’ adlı solo sergisi, Beyoğlu Gama Art Gallery’de sanatseverlerin izlenimine açıldı. Doğa ve insanın sorunlu zaruri ilişkisini sorgulayan sergi altı Kasım tarihine kadar izlenebilir
Magazin Haberi
CAN SARIÇOBAN’IN ‘’BLACK STAR’’ ADLI SERGİSİ GAMA ART GALLER’DE!

Can Sarıçoban, 8. Solo sergisi Black Star’da birlikte var olabilen ya da birlikte yok olacak olan doğa ve insanın sorunlu ama zaruri ilişkisini incelerken, gelişen teknolojinin kapitalist düzenle bir olup büyük bir canavara dönüşerek, dünyanın tüm kaynaklarını yutmaya başladığı sistemi sorguluyor/sorgulatıyor.

Sanatçı, üç ana renk filtre ile art arda çektiği fotoğrafları bir araya getirerek; kendi içlerinde net olan, ancak üst üste bindiklerinde flu bir yapıyı ortaya çıkaran eserlerin yer aldığı proje üzerinde yaklaşık on ay çalıştı. Çekimler, farklı bitki örtü ve dokuların bulunduğu Karadeniz ve Ege kıyılarında dört ayda tamamlandı.

 

Sanatçının ‘’Black Star’’ projesinde yer alan The Modher Nature adlı eseri 4-7 Kasım tarih aralığında gerçekleşecek olan İstanbul Sanat ve Antika Fuarı Gama Art Galler standında,  ’The Final Fantasy’’ adlı eseri ise Aralık ayının ilk haftası ABD Context Art Miami Fuarı’nda sanatseverler ile buluşacak.

Magazin Dünyasındaki son dakika gelişmeleri @magazindesondakika linkine tıklayarak takip edebilirsiniz.

Kaynak: Editör:
Etiketler: CAN, SARIÇOBAN’IN, ‘’BLACK, STAR’’, ADLI, SERGİSİ, GAMA, ART, GALLER’DE!,
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-176058651-1