Webshop olarak 20 yıla yaklaşan deneyimimiz ve her biri alanlarında uzmanlaşmış teknik kadromuzla hem kurumsal firmaların hem de bireysel kullanıcıların bilgisayar, bilişim ve internet ilgili sorunlarına çözümler buluyoruz.
Haber Detayı
01 Şubat 2021 - Pazartesi 21:57
 
Cevap veriyorum dedi ama şahsına yapılan eleştiriye sessiz kaldı…
Geçtiğimiz günlerde Bakırköy Belediye Meclis Üyesi Haluk Halilağaoğlu’nun 60 yaşındaki eşinin yaş haddinden dolayı ‘Bilgi İşlem Uzmanı Danışmanı’ kılıfıyla işe alınmasına atıfta bulunarak, belediyenin personel sayısının 2134’e yükseldiğini söyleyen Halit Cebeci’ye cevap vermek üzere söz alan Halilağaoğlu, hiçbir şey söylemedi.
GÜNDEM Haberi
Cevap veriyorum dedi ama şahsına yapılan eleştiriye sessiz kaldı…

Bakırköy Belediye Meclisinin Şubat ayı ilk toplantısında gündem dışı söz alarak genel siyasetten bahseden Halit Cebeci, Cumhurbaşkanı’na ‘sözde’, orduya ‘satılık’, vali ve kaymakamlara ‘militan’ denildiğini, uygunsuz ifadelerin sadece devlet kurumlarını değil milleti de hedef aldığını, sandıkla iktidara gelemeyenlerin sürekli demokrasi dışı arayışlara yeltendiğini ifade etti.

 

HALİT CEBECİ HEM GENEL, HEM DE YEREL SİYASETİ ELEŞTİRDİ

 

Bazı kesimlerin darbe ortamlarını hazırlandığını, desteklendiğini ve kaostan siyasi ikbal arandığını da sözlerine ekleyen Cebeci, en son 15 Temmuz’da tankları alkışlayanları ve kahve eşliğinde darbeyi seyredenleri herkesin gördüğünü idade ederek, iktidara muhalif olmakla, ülkeye zarar vermek arasındaki ortak paydanın vatan, millet ve bayrak olduğunun unutulmaması gerektiğini söyledi. .

 

Türk siyasi tarihind "postmodern darbe" olarak geçen 28 Şubat sürecinin 24. yıldönümüne girdiğimizi de hatırlatarak darbe ve sevicilerini kınadığını söyleyerek yerel siyasete geçen Halit Cebeci, Bakırköy Belediyesi’nin 2019 Sayıştay raporundaki bulgularını paylaştı.

 

2019 Sayıştay Raporu ile ilgili değerlendirme ve eleştirilerde de bulunan Cebeci, meclis üyesi Haluk Halilağaoğlu’na atıfta bulunarak, yaş haddinden dolayı ‘Bilgi İşlem Uzmanı Danışmanı’ kılıfıyla işe alınan 60 yaşındaki eşi ile birlikte Bakırköy Belediyesi’nin toplam personel sayısının 2134’e yükseldiğini ve bu sayının diğer belediyelerin çalışan sayısının 10 kat fazlası olduğunun altını çizdi.  

 

EŞİYLE İLGİLİ ELEŞTİRİYE SESSİZ KALDI

 

Halit Cebeci’ye cevap vermek için söz aldığını ifade ederek mikrofona konuşan meclis üyesi Haluk Halilağaoğlu, genel siyasetten bahseden Cebeci'nin, 20 Temmuz darbesi ve damadın harcamalarından bahsetmediğini söyledi ve 'Bunu söylemek istedim' diyerek sustu.

 

Genel siyasetle ilgili eleştirilerine cevap veren Haluk Halilağaoğlu’nun, eşinin işe alınmasıyla ilgili şahsına ve mensubu olduğu belediyeye karşı yapılan eleştirilere tek bir cevap vermemesi ise şaşkınlık yarattı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Cevap, veriyorum, dedi, ama, şahsına, yapılan, eleştiriye, sessiz, kaldı…, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-176058651-1