Webshop olarak 20 yıla yaklaşan deneyimimiz ve her biri alanlarında uzmanlaşmış teknik kadromuzla hem kurumsal firmaların hem de bireysel kullanıcıların bilgisayar, bilişim ve internet ilgili sorunlarına çözümler buluyoruz.
Haber Detayı
08 Şubat 2021 - Pazartesi 21:41
 
CHP'den istifa eden Muharrem İnce, “İşimizin Olmayacağı Tek Yer Var O Da Cumhur İttifakı”
Parti kurma çalışmalarını sürdüren CHP eski Yalova Milletvekili Muharrem İnce'nin e-Devlet üzerinden yaptığı istifa başvurusu onaylandı. Parti içinde uzun bir süredir 'Memleket Hareketi' başlan ve parti kurma çalışmalarını sürdüren Muharrem İnce, Ankara'da düzenlediği basın toplantısında, “İşimizin olmayacağı tek yer var o da Cumhur İttifakı” dedi.
SİYASET Haberi
CHP'den istifa eden Muharrem İnce, “İşimizin Olmayacağı Tek Yer Var O Da Cumhur İttifakı”

Yaptığı basın açıklaması ile E-Devlet üzerinden istifasını açıklayan Muharrem İnce, CHP’den istifası ile birlikte, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı da istifaya davet ederek, “Bu gün ABD'den demokrasi dilenenlerle yolumu ayırıyorum. Mustafa Kemal deyip, Mustafa Kemal Atatürk diyemeyenlerle yolumu ayırıyorum" dedi.

 

'CHP'Yİ YÖNETENLERLE YOLUMU AYIRIYORUM'

 

CHP içinde 42 yıldır her kademede görev yaptığını söyleyerek konuşan İnce, "Ben hala Atatürkçüyüm, hala cumhuriyetçiyim. Partiyi yönetenler partinin evlatlarına iftira atarken, diğer tarafta CHP ile mücadele edenlerle kol kola girmişlerdir. Ortada ne değer, ne de emeğe saygı yoktur. Atatürk'ün emaneti kalmamıştır, ortada sadece bir tabela vardır” diyerek, sahte CHP’li olanlarla birlikte kimlerle yolunu ayırdığını maddeleyerek, şöyle devam etti.

 

*ABD'den demokrasi dilenenlerle yolumu ayırıyorum.

*Mustafa Kemal deyip, Mustafa Kemal Atatürk diyemeyenlerle yolumu ayırıyorum. *Grup başkanvekilliği seçimini bile kaldırıp, atamayı getiren bu yönetimle yollarımı ayırıyorum.

*CHP aday yapmayınca başka partiden gidip aday olup, bugün CHP'yi yönetenlerle yolumu ayırıyorum.

*Bugün sahte CHP'li olanlarla yolumu ayırıyorum.

*FETÖ'cüleri, Soroscuları koruyanlarla yolumu ayırıyorum.

*'Libya'da ne işiniz var' diyerek Mavi Vatan'ı kavrayamayanlarla yolumu ayırıyorum.

*'Türkiye maalesef Azerbaycan'a yardım etti' diyenlerle yolumu ayırıyorum.

 

Hedeflerinin 50+1 olduğunu belirterek açıklamalarını sürdüren Muharrem İnce, açıklamalarının ardından gazetecilerin sorularını da yanıtladı.

 

Muhalefeti böldüğü yönündeki eleştirilerle ilgili, "Bizim asla işimizin olmayacağı tek yer var o da Cumhur İttifakı. Biz 50 artı 1'i alacağız ve bu ülkeyi yöneteceğiz” diyerek, partisinin isminden logosuna her şeyinin hazır olduğunun altını çizerek, yakın zamanda genel merkezde düzenleyeceği basın toplantısında tüm açıklamaları yapacağını belirtti.

 

İSTİFA EDEN 3 VEKİL MEMLEKET HAREKETİNE KATILDI…

 

42 yıllık CHP geçmişini, istifa etme gerekçeleriyle birlikte hafta içi yazılı olarak sunacağını da söyleyen İnce, CHP'den istifa eden Mehmet Ali Çelebi, Hüseyin Avni Aksoy ve Özcan Özel'in Memleket Hareketi'ne katıldığını belirterek, parti kurma çalışmalarında görev aldıklarını, yaz ortasında 60 ilde örgütleneceklerini söyledi.

 

İSTİFA EDEN İNCE'YE İLK TEPKİ FAİK ÖZTRAK’TAN…

 

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, parti ile yollarını ayırdığını açıklayan Muharrem İnce'ye tepki göstererek, "CHP asırlık bir çınardır. Bu partinin gerçek evladı olduğunu iddia edenlerin, CHP'yi Cumhur İttifakı ağzıyla suçlayarak partiden ayrılmalarını doğru bulmuyoruz" dedi.

 

CHP eski Yalova Milletvekili Muharrem İnce'nin CHP'ye yönelik eleştirilerine eleştirilerine ilişkin konuşan Öztrak, "CHP asırlık bir çınardır. Bu partinin gerçek evladı olduğunu iddia edenlerin, CHP'yi Cumhur İttifakı ağzıyla suçlayarak partiden ayrılmalarını doğru bulmuyoruz. CHP, Kurtuluş Savaşı meydanlarında kurulmuştur. CHP, 1919'da, 1923'te neredeyse bugün de oradadır. CHP, Muharrem İnce'nin Cumhurbaşkanı adayı olduğu 2018'de neredeyse, 2021'de de aynı yerdedir " yanıtını verdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: CHP'den, istifa, eden, Muharrem, İnce,, “İşimizin, Olmayacağı, Tek, Yer, Var, O, Da, Cumhur, İttifakı”,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı UA-176058651-1