Haber Detayı
29 Ağustos 2021 - Pazar 21:53
 
CHP’li Özbey’den 30 Ağustos Mesajı
Bakırköy Belediyesi’nin CHP’li Meclis Üyesi Cem Özbey, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla yazılı bir açıklama yaparak emperyalizme karşı büyük zaferimizin 99. yıl dönümünü kutladı.
Özel Haber Haberi
CHP’li Özbey’den 30 Ağustos Mesajı

Bakırköy Belediyesi'nin CHP’li Meclis Üyesi Cem Özbey, 30 Ağustos Zafer Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınladı. Özbey, mesajında şu ifadelere yer verdi:

 

“Türk Milletinin Hürriyet ve İstiklalini yok etmeye çalışan düşman unsurlarına karşı, Dumlupınar’da kazandığı tarihi zaferin 99. yıl dönümüne ulaşmanın coşkusunu yaşıyoruz. Gazi Mustafa Kemal Paşa’nın Başkomutanlığında, 26 Ağustos 1922’de top sesleriyle başlayan, 30 Ağustos’ta eşsiz bir zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz, bize vatanımızın bütünlüğü ve bağımsızlığını kazandırmakla kalmamış, ezilen bütün milletler için de umut ışığı olmuştur.  

 

30 Ağustos; mazlumun mağdura, bağımsızlık ruhunun emperyalizme karşı kazandığı zaferin adıdır.

 

Başta Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve yol arkadaşları olmak üzere, vatanımızın bağımsızlığı için mücadele eden tüm gazi ve şehitlerimizi minnet ve rahmetle anıyor, Zafer Bayramı’mızın 99. yıl dönümünü en içten duygularımla kutluyorum"

Kaynak: Editör:
Etiketler: CHP, Bakırköy, Cem Özbey, CHP'li Meclis Üyesi, Bakırköy Beledidyesi,
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-176058651-1