Zeytinburnu Belediyesi tarafından bu yıl 13’üncüsü düzenlenen ‘Fotoğraf Yarışması’na başvurular başladı. Serbest ve Foto Öykü olmak üzere iki kategoride gerçekleşecek yarışmaya Zeytinburnu temalı fotoğraflarla katılım sağlanabiliyor.
Haber Detayı
18 Mart 2020 - Çarşamba 00:22
 
Corono Virüs’ten ilk can kaybı haberi geldi
Yaptığı basın açıklamasında, Sağlık Bakanı olmanın yanında bir hekim olarak üzüntüsünü paylaştığını belirten Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Bu gün corono virüs teşhisi konan bir hastamı kaybettim” dedi.
GÜNCEL Haberi
Corono Virüs’ten ilk can kaybı haberi geldi

Acil durum nedeniyle basın açıklamasını bu saatte yaptığını söyleyen Bakan Koca, Corono Virüsün ortaya çıkmasıyla olayın niteliğini anlayan ilk ülkelerden biri olduğumuzu söyleyerek, özellikle yaş gurubu yüksek, direnci düşük ve kronik hastalığı olan vatandaşları uyardı.

 

 

En riskli ortamların kalabalık alanlar olduğuna dikkat çeken Bakan Koca, corono virüs ölüm oranının ise sanılanın altında olduğunu belirtti. Bu gün corono virüs teşhisi ile ölen hastanın 89 yaşında olduğunu, hastalığı Çinli bir çalışanından aldığını söyleyen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, corono virisün salgına dönüşmesinin dünya ülkelerinde olduğu gibi, Türkiye’de de mümkün olduğunu belirtti.

 

Bu güne kadar 51 kişiye corono virüs tanısı konulduğunu, toplam hasta sayısının 98’e ulaştığını ve iyileşme oranının da yüksek olduğunu ifade eden Sağlık Bakanı, tüm vatandaşları tedbire davet ederken, 1.5-2 ay sabırlı olmalarını istedi.

 

 

Kaynak: Editör: Selvi Sarıtaç
Etiketler: Corono, Virüs’ten, ilk, can, kaybı, haberi, geldi, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-176058651-1