Webshop olarak 20 yıla yaklaşan deneyimimiz ve her biri alanlarında uzmanlaşmış teknik kadromuzla hem kurumsal firmaların hem de bireysel kullanıcıların bilgisayar, bilişim ve internet ilgili sorunlarına çözümler buluyoruz.
Haber Detayı
11 Şubat 2021 - Perşembe 21:22
 
Feramuz Üstün “Bu memleket bizim”
Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Feramuz Üstün, Bahçelievler İlçe Başkanı Ayhan Çeçen ve yönetimiyle birlikte bölge esnafını gezdi. Esnafın sorunları ve çözüm önerileri üzerine sohbet eden parti yöneticileri, Şirinevler Mahalle Muhtarı İbrahim Güzel’i de makamında ziyaret etti.
GÜNCEL Haberi
Feramuz Üstün “Bu memleket bizim”

“Teröre bulaşmayan her kes bizim kardeşimizdir”

 

Gelecek Partisi Bahçelievler İlçe Başkanı Ayhan Çeçen’le birlikte yönetim kurulunun karşıladığı Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara İl Başkanı Feramuz Üstün, esnaf ziyareti öncesi yaptığı değerlendirme toplantısında, Ahmet Davutoğlu’nun Başbakan olduğu dönemlerde de hükümet yöneticilerini çok uyardığını, siyaset yapmadığını ve her zaman halkın yanında yer aldığını söyleyerek, “Öyle ki Kürt kardeşlerimiz bile Başbakan olduğu dönemlerde Kürtçe ‘Başkan’ anlamına gelen ‘Serok Ahmet’ demiştir. Kürdüyle, Çerkeziyle, lazıyla bu memleket bizim ve teröre bulaşmayan her kes bizim kardeşimizdir” dedi.

 

“Davutoğlu’nun en zayıf noktasının mütevaziliği ve iyi niyeti”

 

Aynı zamanda 24. Dönem Gümüşhane Milletvekili olan Feramuz Üstün, Ahmet Davutoğlu’nun, Başbakan olduğu dönemlerde yanlışları gördüğünü, düzeltmeye çalıştığını ve başbakanlıktan da o yüzden ayrıldığını, mütevaziliği ve iyi niyetinin Davutoğlu’nun en zayıf noktası olduğunu belirtti.

 

“Siyaset yapmak artık mecburiyet oldu”

 

Davutoğlu’nun Başbakan olduğu dönemlerde kendisi de milletvekili olan Feramuz Üstün, 2010 yılına kadar güzel işler yaptıklarını, Başbakan Davutoğlu’nun ‘Memleket elden gidiyor’ dediğini ancak siyaset yapmayı düşünmediğini, düzeltmek için uğraştığı için bu kadar beklediğinin de altını çizerek, gelinen süreçte siyaset yapmanın artık mecburiyet olduğunu ve “Türkiye’nin çözülmeyecek hiçbir sorunu yoktur” diyerek yola çıktıklarını ifade etti.

 

“Memleketin kılcal damarına kadar bilen tecrübeli bir genel başkana sahibiz”

 

Planlı ve programlı bir parti olduklarını, en büyük şanslarının da memleketin kılcal damarına kadar bilen tecrübeli bir genel başkana sahip olduklarını belirterek konuşmasını sürdüren Üstün, pandemi ile birlikte ekonomik sıkıntısı olan vatandaşın daha da zor duruma düştüğünü, hazinede para kalmadığını ve hazinede para bırakmayanlardan hesap sorulması gerektiğine işaret etti.

 

“İktidarın elle tutulur bir şeyi kalmadı”

 

Hükümetin, esnafının ve vatandaşın derdiyle dertleneceğine, son aşamada 2023’te uzaya gitme programı ile suni gündem oluşturduğunu söyleyerek eleştiren Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Feramuz Üstün, ”Ona da şimdi değil, 2023’ü tarih veriyor. Yani diyor ki; o zamana kadar sen bana destek ver, oy ver, o zaman gelsin bakarız” diyerek, iktidarın elle tutulur hiçbir şeyinin kalmadığını, vatandaşın da artık güvenini kaybettiğini kaydettiğini söyledi.

 

“Hesap verebilirlik noktasında hiçbir çekincemiz yok”

 

Partili yol arkadaşlarına kendilerine yapılan eleştirilere karşı anlayışlı olmalarını ve hesap verebilirlik noktasında hiçbir çekincelerinin olmadığını belirten Üstün, tüm yurdu dolaşarak, vatandaşların ayağına giderek tek tek anlatabileceklerini belirtti.

 

#cumhurbaşkanımızınyanındayız hashtagıni değerlendirdi

 

Geçtiğimiz günlerde #cumhurbaşkanımızınyanındayız hashtagı ile Twitter’da gündem oluşturulmaya çalışıldığını ve bunda da başarılı olunamadığını söyleyen Feramuz Üstün, “Bu hastag eğer dışarıya karşı yapıldıysa 81 milyon olmalıydı. Yok eğer içeriye karşı yapıldıysa 81 milyonun karşısındaki 2 milyon, Cumhurbaşkanı’na karşı güvensizliğin net göstergesidir” dedi. 

 

“Hiçbir hakem gönlündeki takımın formasıyla sahaya çıkmaz”

 

“Partili Cumhurbaşkanı” tanımlamasını da kabul etmediklerini söyleyen Üstün, “Her hakemin gönlünde tuttuğu bir takım vardır ama sahaya çıktığında hakem işini yapar ve hiç bir takımın formasını giymez” diyerek örnek verdi.

 

“Sadece iktidar değil, muhalefette aklını başına almalı”

 

Son olarak erken seçimler hakkında fikrini soran gazetecilere cevap veren Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Feramuz Üstün, Ak Parti’nin MHP ile birlikte olsa bile seçimleri alamayacağının farkında olduğunu, bu yüzden de erken seçimin olma ihtimalini görmediğini söyleyerek, “Saha çalışmalarımızda memlekette işlerin yolunda gittiğine inanan tek bir kişiye rastlamadık. Bu durumda da hiçbir partinin tek başına iktidar olamayacağı da görünüyor. Bu durumda sadece iktidar değil, muhalefette aklını başına almalı” diyerek konuşmasını tamamladı.

 

Bahçelievler özelinde bilgi veren İlçe Başkanı Ayhan Çeçen, gittikleri hiçbir yerden tepki almadıklarını, ilçelerinin kozmopolittik bir yer olduğunu ve vatandaşın tepkisini göstermek için önüne sandık konulmasını istediğini belirterek,  Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’na karşı büyük teveccühünü de saha çalışmalarında gördüklerini ifade etti.

 

“Gelecek Bahçelievler’e çözüm üreterek yola devam edecek”

 

Ülkenin, İstanbul’un ve Bahçelievler’in sorunlarına karşı çözüm önerileriyle birlikte saha çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Ayhan Çeçen, “Gelecek Bahçelievler’e çözüm üreterek yola devam edecek” dedi.

 

Toplantı sonrası ilçe esnafını gezen Gelecek Partisi ekibi, vatandaşlarla sohbet ederek süreci değerlendirdi. Şirinevler Mahalle Muhtarı İbrahim Güzel’i de makamında ziyaret eden parti yöneticileri, karşılıklı sohbetin ardından ziyaretlerine ara vermeyeceklerini belirtti.

 

 

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gelecek Partisi, Genel Başkan Yardımcısı Feramuz Üstün, Bahçelievler İlçe Başkanı Ayhan Çeçen, Şirinevler Mahalle Muhtarı İbrahim Güzel,Ahmet Davutoğlu,
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-176058651-1