Webshop olarak 20 yıla yaklaşan deneyimimiz ve her biri alanlarında uzmanlaşmış teknik kadromuzla hem kurumsal firmaların hem de bireysel kullanıcıların bilgisayar, bilişim ve internet ilgili sorunlarına çözümler buluyoruz.
Haber Detayı
22 Şubat 2021 - Pazartesi 10:39
 
“Gençlerden Geleceğe” Proje Lansmanı Yapıldı
Uluslararası Lıons Dernekleri 118 E Yönetim Çevresi Federasyonu, gençlerin hayata hazırlanmasını kolaylaştırmak, toplumsal bilinçlendirmeyi arttırmak ve gençlere destek vermek amacıyla Orta Öğretim Lise öğrencileri arasında “Gençlerden Geleceğe” isimli Sosyal Sorumluluk Proje Yarışması düzenledi.
GÜNDEM Haberi
“Gençlerden Geleceğe” Proje Lansmanı Yapıldı

Uluslararası Lıons Dernekleri 118 E Yönetim Çevresi Federasyonu, “Gençlerden Geleceğe” isimli yeni bir Sosyal Sorumluluk projesine daha imza attı. Geçtiğimiz akşam Zoom üzerinden yapılan tanıtım toplantısında projenin koordinatörlüğünü yapan Halim Kızılırmak, “Gençlerimize güveniyoruz ve onların fikirlerine değer veriyoruz” dedi.

 

Toplantıya konuşmacı olarak katılan Oyuncu ve Yönetmen Şahin Ergüney, Uluslararası Lıons Dernekleri 118 E Yönetim Çevresi Federasyonu’na yaptıkları çalışmalar için teşekkür ederek, geleceğin mirasçısı gençler için yapılan bir projede yer almaktan büyük mutluluk duyduğunu belirtti.

 

Ulu Önder Atatürk’ün, Türk Ulus’unun bağımsızlığını ve geleceğini emanet edip güvendiği gençlerin, özgün fikirler üretebilecekleri, ezberleri bozan, yaratıcılıklarını deneyimleyebilecekleri projeleri için, onlara ortamlar yaratmak ve bu doğrultuda geleceğe ilham verecek çalışmaları arttırmayı amaçladıklarını söyleyen Koordinatör Halim Kızılırmak, gençleri teşvik amacıyla ödüllü olan yarışmaya başvuruların, http://www.genclerdengelecege.org/ üzerinden yapılacağının altını çizdi.

 

Yarışmaya katılmak isteyen ama proje nedir, nasıl hazırlanmalıdır bilmeyenlerin, http://www.genclerdengelecege.org/ web sitesi üzerinden tüm sorulara yanıt bulabileceğini belirterek, sormak istenen konularda da her kanalda iletişim ağlarının mevcut olduğunu söyledi.

 

“Gençlerden Geleceğe” isimli proje yarışmasının bir ‘Sosyal Sorumluluk’ olduğunun önemine dikkat çeken Kızılırmak, yarışma sürecinde gençlerin çevrelerindeki tüm canlılara ve sosyal çevrelerine karşı daha dikkatli ve gözlemci olacaklarını, yaşanan sorunları anlamaya çalışacaklarını, belli bir süre kendilerinin dışındaki her şeyin yerine kendilerini koyarak empati duygularını gerçekleştireceğini ve bu davranışı uzun vadede içselleştireceklerine inandıklarını söyledi.

 

Gençlerin araştırma, keşfetme kitap okuma, yaşamsal değerlere önem verme ve yeteneklerini ispat etme özelliklerinin yanı sıra, yardım etme duygusu ve işe yarar sonuçlar doğuran çalışmalar ile manevi doyuma ulaşacaklarını ifade eden Halim Kızılırmak, proje hazırlama döneminin de gençlerin akıl yürütme ve düşünme becerilerini geliştirme ile zihinsel gelişimlerine katkı sağlayacağını belirtti.

 

Okulların, akademik başarıyı sağlamanın yanı sıra, öğrencilerin sosyal/duygusal yönden gelişimlerinden de sorumlu olduğunu söyleyen Kızılırmak, “Okul olarak bu tarz projelere katılmak, sosyal sorumluluk alabilecek bireylerin artmasına, olumlu okul ikliminin oluşmasına ve gençlerimize katkı sağlayacaktır. Ayrıca okulların tanıtımına ve toplumun okullara bakış açısına olumlu etkisi olacaktır” dedi.

 

Başvuruların 15 Şubat 2021 tarihinde http://www.genclerdengelecege.org/ üzerinden başlayacağını duyuran ve aynı zamanda Bakırköy Kent Konseyi Sekreteri de olan 118 E Yönetim çevresi Gençlerden Geleceğe Sosyal Sorumluluk Proje Koordinatörü Halim Kızılırmak, projelerin hem jüri hem de halk oylaması ile değerlendirilerek derecelendirileceğini, 1. ye Tablet ve Kupa, 2. ye Akıllı Saat ve Kupa, 3.ye Bluetooth Kulaklık ve Kupa, 4. ve 5.'ye Mansiyon Ödülü’nün yanı sıra, tüm katılımcılara Sertifika verileceğini duyurdu.

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Uluslararası Lıons Dernekleri 118 E Yönetim Çevresi Federasyonu, Halim Kızılırmak, Gençlerden Geleceğe Sosyal Sorumluluk projesi,
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-176058651-1