Zeytinburnu Belediyesi’nin her yıl geleneksel olarak düzenlediği “Çanakkale ve Bilecik Kültür Gezileri” başlıyor.
Haber Detayı
10 Kasım 2020 - Salı 16:12
 
Halk TV Gelmeyince, Onlar Halk TV’nin Önüne Gitti!
Yaklaşık iki aydır Cumhuriyet (Özgürlük) Meydanı'nda toplu sözleşme masasının kurulması ve gasp edilen hakları için eylem yapan Bakırköy Belediye çalışanı memurlar, TÜM BEL-SEN 1 Nolu Şube Başkanı Adem Erdem öncülüğünde, meydandan 100 metre ileride olan ama bir kez dahi emekçisinin sesine kulak verip haberleştirmeyen HALK TV binasının önüne giderek, eylemliliklerine devam etti.
GÜNDEM Haberi
Halk TV Gelmeyince, Onlar Halk TV’nin Önüne Gitti!

Halk TV önünde açıklama yapan Adem Erdem, 28 Ağustos'tan beri gasp edilen hakları için eylem yapan kamu emekçilerinin sesini duyurmayan, iktidara muhalif olduğunu söyleyen Halk Tv, Fox Tv, Tele 1, Sözcü ve Cumhuriyet gazetelerini kınadıklarını söyledi.

 

“BENDEN DİYEN 4. MAYMUNU OYNAMAYIN”

 

Basın emekçilerini de, Bakırköy halkına hizmet eden kamu emekçilerin gasp edilen hakları için verdikleri haklı mücadelelerinin yanında görmek istediklerini söyleyen Erdem, “Bizler sizler zor durumdayken, sizinle dayanışan halkız. Bizler sizin ekranlarınız karartılırken, yazarlarınız tutuklanıp gözaltına alınırken, dayanışma içerisinde olanlarız. Bakırköy halkına hizmet eden kamu emekçilerinin hakları gasp edilirken, sizler kör, sağır ve dilsiz maymunundan ziyade, 4. Maymun’u yani ‘Benden diyen’ maymunu oynuyorsunuz. Bizler, kendilerini aydın, demokrat, ilerici ve iktidara muhalif olarak tanımlayan tüm basın emekçilerini yanımızda görmeye davet ediyor, hakları gasp edilen kamu emekçilerinin sesine ses olmasını istiyoruz” dedi.

 

Islıklı ve alkışlı protestolarına devam eden kamu emekçilerine, çevre halkı ve esnafı da destek verirken,  “Emekçiler burada, Halk TV nerede?” sloganlarıyla birlikte, bulundukları binadan aşağıya inmek zorunda kalan Halk Tv kameramanı ve sunucusu, Tüm Bel Sen 1 Nolu Şube Başkanı Adem Erdem’in yanına mahcup bir şekilde gelerek, mikrofon uzattı.

 

“Sizler zor durumdayken bizler sizin yanınızdaydık. Sizler kamu emekçilerinin sesini duyurmadığınız süre boyunca, bizler sizleri de teşhir edeceğiz” diyen Erdem, Halk TV nezdinde Foks TV, Tele 1, Sözcü ve Cumhuriyet gibi, basın organlarına da seslendi.

 

HALK TV SUNUCUSU SAVAŞ KERİMOĞLU, BAKIRKÖY BELEDİYE BAŞKANI’NIN KARDEŞİ

 

Halkıyla, esnafıyla, pazarcısıyla, işçisi ve memuruyla sürekli bir tartışma ve eylemlilik halinde olan Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu’nun haberlerine Halk TV’de yer vermeme gerekçesi, Halk TV’nin sabah haberlerini sunan gazeteci Savaş Kerimoğlu’nun, Başkanı Kerimoğlu’nun abisi olmasından kaynaklanması olarak değerlendirildi.

 

HALK TV BİNASINDA, HALK TV’YE AİT HİÇ BİR LEVHA YOK

 

28 Ağustos’tan beri yaptıkları eylemlerin içeriğini soran Halk TV Muhabirine,  yaşadıklarını baştan sonra anlatan Tüm Bel Sen 1 Nolu Şube Başkanı’nınifadelerine Halk Tv’nin ne kadar yer vereceği merakla beklenirken, Halk TV binasında hiçbir tanıtım levhasının bulunmaması ise dikkat çekti.

 

Selvi Sarıtaç / Mahmut Erdinç

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Halk, TV, Gelmeyince,, Onlar, Halk, TV’nin, Önüne, Gitti!,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı UA-176058651-1