“Yöresel Günler” Etkinlikleri 18’inci Kez Zeytinburnulularla Buluşuyor
Haber Detayı
29 Temmuz 2022 - Cuma 10:01
 
Hastane Bahçesindeki çeşmeleri devredışı bırakmanın amacı ne?
Bakırköy Mazhar Osman Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi bahçesinde bulunan 2 çeşmenin sökülmek suretiyle devre dışı bırakılması, hayvanseverler başta olmak üzere hasta ve yakınları tarafından tepkiye neden oldu. Hastane yönetiminin taksicilerin araçlarını yıkadığı gerekçesiyle muslukları kapatıldığı iddiasına karşılık asıl gerekçenin, alanda yaşayan hayvanlara su veren hayvanseverler olduğu iddia edildi.
GÜNDEM Haberi
Hastane Bahçesindeki çeşmeleri devredışı bırakmanın amacı ne?

Büyük kısmı ormanlık olan 789.738,00 m² alana sahip Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi bahçesinde yaşayan yaklaşık 400 kedi köpekle ve onları besleyen hayvanseverlerle ilgili hastane yönetiminin şikayetçi olduğu iddia edildi. Yazın kavurucu sıcağında hayvanlara su verilmesinin önüne geçmek için çeşmeleri çıkarılarak tıpa ile kapatmanın hiç bir vicdana sığmayacağını belirten hayvanseverler, hastane yönetimine çeşmeleri açması için çağrıda bulundu.

Hastane bahçesini doğal yaşam alanı olarak gören hayvanların aç sussuz bırakılarak agresifleştiğini, taşıma su ve mamayla baş etmenin mümkün olmadığını belirten hayvanseverler, son 15 günden beri bir açılıp bir kapatılan çeşmelerin bir an önce açılmasını istedi.

Hastane bahçesindeki hayvanların aç susuz bırakılarak alanı terk etmesi gibi bir düşüncenin gerçekçi olmadığını vurgulayan hayvanseverler, tüm tarafların bir araya gelerek soruna çözüm bulması gerektiğini vurguladı.

Hastane yönetimi, İBB ve Bakırköy Belediyesi yetkililerine seslenen hayvanseverler, “Bizler hayvanlar için elimizden geleni yapıyoruz. Belediyede üzerine düşen kısırlaştırma işlemini yaparak alandaki hayvan popülasyonunu kontrol altına alabilir” dedi.

15 GÜN ÖNCE

15 GÜN SONRA 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bakırköy ruh ve sinir hastalıkları, hayvanseverler, Bakırköy belediyesi,
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-176058651-1