Haber Detayı
08 Kasım 2020 - Pazar 23:15
 
Hava Harp Okulu alanındaki inşaat görüntülendi
Geçtiğimiz ay Yeşilyurt’ta yer alan Hava Harp Okulu arazisinde görüntülenen iş makinalarının ardından, alanda yapılan inşaat da görüntülendi. Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu söz konusu alanla ilgili kendisinden ruhsat istendiğini, kamu yararı gözetmeyeceği endişesi ile ruhsat vermediklerini söylemişti. Başkan Kerimoğlu’nun ruhsat vermediğini söylediği alanla ilgili, hiçbir işlem yapmayışı ve kamuoyunu aydınlatmaması akıllarda soru işareti bıraktı.
GÜNDEM Haberi
Hava Harp Okulu  alanındaki inşaat görüntülendi

Kanun hükmünde kararnamenin 104. Maddesi ile kapatılan harp akademileri, askeri liseler, astsubay hazırlama okulları ve arazilerinin nasıl kullanılacağı bilinmezken, Yeşilyurt’ta yer alan Hava Harp Okulu arazisindeki inşaatla ilgili suskunluk şaşırttı.

 

İstanbul en değerli yerlerinden biri olan Yeşilyurt’ta yer alan Hava Harp Okulu arazisiyle ilgili geçtiğimiz ay CHP Bakırköy İlçe Başkanlığı ve Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu, ortaklaşa bir basın açıklaması yapmış, söz konusu alanda yapılmak istenen inşaat çalışması olduğunu belirterek ruhsat verilmediğini belirtmişlerdi.

 

 

Hava Harp Okulu arazisi için vatandaşları sağduyulu olmaya çağıran Başkan Kerimoğlu’nun, belediye başkanı olduğu ve denetleme yetkisi olduğu halde yapılan inşaat çalışmasına sessiz kalması, hukuka başvurarak kamuoyuna duyurmaması, ruhsat vermediğini ifade ettiği halde işlem yapmaması, akıllardaki soruları çoğalttı.

 

Hava Harp Okulu bahçesinde yapılan inşaat çalışmalarını görüntüleyerek, sosyal medya hesabından duyuran geçmiş dönem Bakırköy Belediye Meclis Üyesi Nurhan Çetinkaya, “Nerde @herkesicinCHP nin ota boka eylem yapan meclis üyeleri. @bkrbld meclis üyeleri nerde? Meclis odalarındaki gıybetten çıkın da çevrenize bakın, ilçenizde ne olduğu belli olmayan (künye tabelası dahi yok) bir temel atıldı. Ancak iş bitince gaz alma halleriyle 10 kişiyle eylem” ifadelerini kullandı.

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bakırköy Belediyesi, Bülent Kerimoğlu, Nurhan Çetinkaya, Milli Savunma Bakanlığı, Öevre ve Şehircilik Bakanlığı,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı UA-176058651-1