Zeytinburnu Belediyesi ve Beştelsiz Spor Kulübü tarafından organize edilen 12.Cumhuriyet Koşusu, 24 Ekim 2021 Pazar günü saat 09:00’da start alacaktır.
Haber Detayı
07 Ekim 2021 - Perşembe 20:43
 
Henüz çocuk sayılan kızlar, suç makinası çıktılar!
İstanbul Bakırköy’de bulunan bir alış veriş merkezinin cafe restoran bölümlerinde oturan müşterilerin çantalarını çalan iki hırsız yakalandı.18 yaşından küçük olan kadın hırsızlardan birinin 294, diğerinin ise 62 adet suç kaydı olduğu ortaya çıktı.
ASAYİŞ Haberi
Henüz çocuk sayılan kızlar, suç makinası çıktılar!

Bakırköy İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Şenlikköy Polis Merkezi Suç Araştırma Bürosu’nun yaptığı başarılı operasyon sonucu yakalanan 2007 doğumlu iki kadın şahısın, tutuklanmak üzere adliyeye sevk edildiği öğrenildi.

Bakırköy Aqua Florya Alışveriş Merkezi’nde 20 Mart ve 3 Ekim tarihlerinde yaşanan iki ayrı olayda, çay kahve içmek için oturdukları sırada cüzdan ve özel eşyalarının bulunduğu çantalarının çalındığı şikayeti ile Şenlikköy Polis Merkezi’ne gelen iki ayrı hırsızlık olayı Suç Araştırma Bürosu tarafından mercek altına alındı.

Güvenlik kameralarını tek tek inceleyerek şüphelilerin eşgallerini belirlemeye çalışan Suç Araştırma Bürosu, kamera kayıtlarında yüzleri seçilemeyen şüphelilerin kıyafetlerini de hafızalarına aldı.

Alış veriş merkezini mercek altında tutan Bakırköy İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Suç Araştırma Bürosu ekipleri, aradan geçen üç günün ardından kıyafetlerinden tanıdığı iki şüpheliyi suç üstü yakaladı.

Polisi karşısında gören 18 yaşından küçük iki kadın şüpheli, biri kusuyor diğeri de yardım ediyormuşçasına çantalarında taşıdıkları farklı kıyafetlerle kılık değiştirmek amacıyla tuvalete kaçmak isterken kıskıvrak yakalandı.

Akraba oldukları tahmin edilen 18 yaşından küçük Ş.E ve S.E’yi yakalayarak polis merkezine getiren ekipler, yapılan incelemelerin ardından, Ş.E’nin çeşitli hırsızlık ve yankesicilik suçlarından 294, S.E’nin ise yine aynı suçlardan 62 ayrı suç kaydının olduğunu saptadı.

Henüz çocuk sayılan kızlar, yapılan incelemelerin ardından Çocuk Büro Amirliği’ne  teslim edildi.

Savcılığa çıkarılan suç makinası kızlar, çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanarak Maltepe Cezaevi’ne gönderildi.

Suç Makinası çıkan iki kız çocuğunun hırsızlık yaptığı anlar, kameralara işte böyle yansıdı

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bakırköy İlçe Emniyet Müdürlüğü, Şenlikköy Polis Merkezi, Şenlikköy Suç Araştırma Bürosu, Maltepe Cezaevi, Çocuk Büro Amirliği,
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-176058651-1