Zeytinburnu Belediyesi
Haber Detayı
14 Mayıs 2022 - Cumartesi 17:10
 
Hukuk Komisyonu kararı telefon mesajıyla aldı…
Osmaniye Mahallesi’nde İstanbul Umum Pazarcılar odası tarafından yapılan ‘Kapalı Pazar Alanı’ inşaasının tamamlanmasının ardından, Zuhuratbaba Mahallesi’nde kurulan yaklaşık 300 tezgahlı Salı pazarının perşembe günleri kurulmasına karar verildi. Yeni yapılacak pazar alanının en az 2 bin tezgahlı olacağını söyleyen Halit Cebeci, “2 bin tezgahlı alana 300 tezgahla mı pazar kurulacak? Kalan tezgahlar birilerine verildi mi?, verilecek mi?, verilecekse nasıl verilecek” diyerek, Hukuk Komisyonu’nun toplantı yapmadan telefonla mesajlaşma yoluyla karar aldığını söyledi.
GÜNDEM Haberi
Hukuk Komisyonu kararı telefon mesajıyla aldı…

Bakırköy Belediyesi’nin meclis kararı ile kaldırdığı, Pazarcılar Odası tarafından yapımına başlanan ‘Kapalı Pazar Alanı’ inşası tamamlana kadar da yeniden kurulmasına izin verdiği tartışmalı Zuhuratbaba pazarı, kapalı pazar alanının tamamlanmasının ardından Perşembe günleri kurulacak.

Bakırköy Osmaniye Mahallesi Çırpıcı mevkiinde de Salı günleri semt pazarı kurulduğundan dolayı, her iki pazar esnafının mağduriyet yaşamamlarının önüne geçilmesinin hedeflendiği teklife, MH’P ve Ak Parti Ret’ oyu verdi.

ZUHURATBABA PAZARI, PAZAR ALANININ ÇEYREĞİ DEĞİL

Konuyla ilgili görüş bildiren Ak Partili Meclis Üyesi Halit Cebeci, yeni kurulan kapalı pazar alanına en az 2 bin tahtanın konulacağını belirterek, “Zuhuratbaba pazarında yaklaşık 300 tezgah var. Pazar alanının çeyreği bile değil. Toplam 2 bin tezgah koyulacaksa, geriye kalan 1700 tezgah birilerine verildi mi, verilecek mi, verildiyse nasıl verildi sorularının cevabını bilmiyoruz” dedi.

KOMİSYON TOPLANTISI YAPILMADI

Aynı zamanda konunun görüşülmesi gereken yer olan Hukuk Komisyonu’nda olan Halit Cebeci, komisyonun toplanmadığını, mesaj çekilerek kendisine haber verildiğini, komisyondan çıkan kararı dahi sonrasında gördüklerini belirterek, yapacakları incelemeler sonrası gerekli açıklamayı yapacağını da belirtti.

GEÇTİĞİMİZ AY KOMİSYON BAŞKANI DEĞİŞMİŞTİ…

Geçtiğimiz ay yapılan meclis toplantısında, komisyon seçimleri gerçekleştirilmiş, geçmişte Hukuk Komisyonu Başkanı olarak görev alan ve meclise gelen başkanlık kararlarını hukuka aykırı olduğu gerekçesi ile iade ettiği tartışılan Cem Özbey komisyonda yer almamış, yerine  Jale Bakistanlı seçilmişti.

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hukuk, Komisyonu, kararı, telefon, mesajıyla, aldı…, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-176058651-1