12-18 Nisan 2021 Prof  Dr. Haydar Baş
Webshop olarak 20 yıla yaklaşan deneyimimiz ve her biri alanlarında uzmanlaşmış teknik kadromuzla hem kurumsal firmaların hem de bireysel kullanıcıların bilgisayar, bilişim ve internet ilgili sorunlarına çözümler buluyoruz.
Haber Detayı
06 Şubat 2021 - Cumartesi 22:17
 
Huzur Evi devrinde taraflar birbirini suçladı, sonuç olarak hizmet son buldu!
Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu, ilçe belediyesi olarak verilen huzur evi hizmetinin artık belediye tarafından verilmeyeceğini, Yeşilköy’de bulunan Bakyaşam Huzur Evi’nin Kızılay tarafından yönetileceğini, Şefkat Huzur Evi binasının da deprem güçlendirme çalışmalarından sonra, meclisten alınacak ortak karar ve halkın beklentileri doğrultusunda hizmet vereceği bir alan olarak kullanılacağını söyledi.
GÜNDEM Haberi
Huzur Evi devrinde taraflar birbirini suçladı, sonuç olarak hizmet son buldu!

Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu, belediyenin 1997 yılından beri hizmet verdiği 68 kişi kapasiteli Şefkat Huzur Evi’nin tahliye edilmesi, Yeşilköy’de yapımı tamamlanarak yeni döneme devredildiği halde 7 yıldan beri amacına uygun şekilde çalıştırılmadığı ve el altından 3. kişilere devredildiği için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından alınan Bakyaşam Huzur Evi ile ilgili belediye meclisinin Şubat ayı son toplantısında konuştu.

 

SATIR ARASI VERDİĞİ BİLGİLERLE ORTAK İŞ YAPILDIĞINI DEŞİFRE ETTİ…

 

Yaptığı konuşmada satır arası verdiği bilgilerle, Yeşilköy’de ki huzurevini kendisinin kiraya vermesiyle ilgili tek kelime etmeyen Başkan Kerimoğlu, kiraya verilen huzurevine yapı kayıt belgesini ise Ak Parti tarafından yönetilen Bakanlık ve ilgili kurumların verildiğini ifade ederek ortak iş yapıldığını deşifre etti.

 

TARAFLAR BİRBİRİNİ SUÇLADI…

 

Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu, 2007 yılında Milli Emlak'tan ‘Huzurevi yapma ve 3. kişilere devir edilemez’ şartı ile belediyeye tahsis edilen arsa üstüne yapılan huzurevi ile ilgili yaşanan süreci anlattığı konuşmasında, kendisinden önce konuşan Ak Partili Meclis Üyesi Servet Torman’ın şartlara uyulmadığı için Bakırköy halkına hizmet verecek olan huzurevinin, şimdilerde tamamıyla Bakırköy’e hizmet etmeyeceğinden dolayı üzüntüsünü belirterek yaptığı konuşmasına tepki gösterdi.

 

Kendisine devir edilen Yeşilköy’de ki huzurevinin fiziki olarak tamamlandığını, yasal prosedürlerinin tamamlanması için çalıştıklarını, meclisten aldıkları yetkiyle Milli Emlak’la yeni bir protokol yaptıklarını söyleyen Başkan Kerimoğlu, sonrasında belediye tarafından özel bir işletmeye(Vahide Sultan) verilen kiralama ile ilgili tek kelime etmemesi akıllarda soru işareti bıraktı.

 

Ak Partili Toroman’ın şahsında tüm AK Partili meclis üyelerine tepki göstererek, özel bir müteşebbisin Yapı Kayıt belgesini Adalet ve Kalkınma Partisi'nin yönettiği bakanlık ve ilgili birimlerinden aldığını söyledi.

 

“AKP, CHP İŞ BİRLİĞİ…”

 

Bülent Kerimoğlu’nun kiralayan özel şirketle ilgili “Yapı kayıt belgesini aldıysa nasıl aldı, iptal ettirdiyse nasıl iptal edildi?” diye sorarken, Ak Partili meclis üyelerinin, “Peki siz nasıl kiraya verdiniz?” diye sormayıp suskun kalması, meclisi izleyenler tarafından, “AKP, CHP iş birliği” olarak değerlendirildi.

 

Aradan geçen 7 yıl sonra Yeşilköy’de ki Bakyaşam Huzur Evi’nin milli servet değerinde bir kurum olduğunu, fiziksel olarak altyapısı hazırlanmış bir binanın hizmete açılması konusunda üstlerine düşen sorumlulukları yapma konusunda adımlar attıklarını ve bir kamu kuruluşu olan Kızılay’ın işletilmesi konusunda mutabakata vardıklarını söyleyen Kerimoğlu, Kızılay’ın da yaşlılarına Bakırköy Belediyesi anlayışı ile hizmet vereceğinden emin olduğunu belirtti.

 

Siyasi anlayışları gereği Kızılay, Çocuk Esirgeme ve Üniversite gibi kurumların siyaset üstü olduğunu, hiçbir siyasi partinin arka bahçesi olmasıyla ilgili iddialara parti olarak katılmadıklarını söyleyen Bülent Kerimoğlu, konuyla ilgili emeği geçen İlçe Kaymakamı Nazmi Günlü ve İstanbul Valiliği’ne teşekkür etti.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Huzur, Evi, devrinde, taraflar, birbirini, suçladı,, sonuç, olarak, hizmet, son, buldu!,
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-176058651-1