Webshop olarak 20 yıla yaklaşan deneyimimiz ve her biri alanlarında uzmanlaşmış teknik kadromuzla hem kurumsal firmaların hem de bireysel kullanıcıların bilgisayar, bilişim ve internet ilgili sorunlarına çözümler buluyoruz.
Haber Detayı
19 Şubat 2021 - Cuma 17:12
 
Huzurevi’nin boşaltılan eşyaları nereye gidiyor?
Bakırköy Belediyesi’nin amacına uygun kullanmadığı için Bakanlık tarafından tüm yetkileri alınarak Kızılay’a bedelsiz devir edilen Yeşilköy Bakyaşam Huzur Evi’ndeki eşyaların belediye işçileri tarafından boşaltılarak kamyonlara yüklemesi akıllarda soru işaretleri bıraktı.
GÜNDEM Haberi
Huzurevi’nin boşaltılan eşyaları nereye gidiyor?

BELEDİYENİN KAMYONLARINA YÜKLENDİ

 

Televizyon, yatak, buzdolabı gibi pek çok eşyanın huzurevinden taşınarak kamyonlara yüklendiğini gören çevre halkı, “Bu eşyalar ne olacak” sorusunu sorarken, binaya sahip çıkamayan belediyenin, eşyaları ne yapacağı konusunda da endişeli olduklarını belirtti.

 

Bakırköy Belediyesi’nin geçmiş dönem örnek uygulamalarından biri olarak gösterilen ‘Huzur Evi’ hizmeti, Kartaltepe Şefkat Evi’nin de boşaltılması ile son bulacak olmasından büyük üzüntü duyduğunu söyleyen çevre sakinleri, hayırseverlerin bağışları olan eşyaların nereye ve neden götürüldüğünü sorarak, “Kimlere ne amaçla verilecek” dedi.

 

18 MİLYON 500 BİN TL NEREDE KULLANILACAK?

 

Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu’nun, yaklaşık 7 yıldır devam eden başkanlık döneminde, halktan, emekçiden ve sosyal belediyecilikten uzak uygulamaları karşısında ne yapacaklarını şaşırdıklarını söyleyen vatandaşlar, huzurevinin yapımında hiçbir emeği bulunmayan Başkan Kerimoğlu’nun, amacına uygun kullanmadığı için Bakanlık tarafından Kızılay’a bedelsiz devri yapılan alandan 18 Milyon 500 Bin TL para alacağını, bunu da nereye harcayacağını kamuoyuna açıklamasını istedi.

 

BAKSEV DAVA AÇMAYA HAZIRLANIYOR…

 

Bakyaşam Huzurevi’nin yüzde 65’i, Bakırköylü iş adamları ve dönemin meclis üyelerinin de içinde bulunduğu BAKSEV Vakfı tarafından bağışlarla yapılmış, kalan kısmı dönemin belediye başkanı Ateş Ünal Erzen ve yönetimi tarafından tamamlanarak yeni döneme devir edilmişti.

Huzurevi ile ilgili yaşanan gelişmelerin ardından Baksev Vakfı yönetiminin de, dava açmaya hazırlandığı öğrenildi.

 

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Huzurevi’nin boşaltılan eşyaları nereye gidiyor?, Bakırköy Belediyesi, Bülent Kerimoğlu, BAKSEV Vakfı, Kızılay, Baksev Huzurevi,
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-176058651-1