12-18 Nisan 2021 Prof  Dr. Haydar Baş
Webshop olarak 20 yıla yaklaşan deneyimimiz ve her biri alanlarında uzmanlaşmış teknik kadromuzla hem kurumsal firmaların hem de bireysel kullanıcıların bilgisayar, bilişim ve internet ilgili sorunlarına çözümler buluyoruz.
Haber Detayı
26 Şubat 2021 - Cuma 18:23
 
Huzurumuz Kalmadı…
Bakırköy gönüllüsü bir gurup vatandaş, son yıllarda sosyal demokrat bir belediyenin uygulamalarının artık canlarını sıkmaktan öte, canlarını acıttığını söyleyerek, “Kendi oylarımızla seçtiğimiz belediye iradesinin, biz ilçe sakinlerinin iradesine ipotek koymasını kabul etmiyor, yetkililer yapmazsa halk olarak gerekeni yapacağımızı buradan ilan ediyoruz” dedi.
GÜNDEM Haberi
Huzurumuz Kalmadı…

Bakırköy Gönüllüsü olduğunu söyleyen bir gurup vatandaş, belediyenin usulsüz uygulamalarından dolayı bakanlık tarafından el konularak Kızılay’a devir edileceği öğrenilen ve devir edilmeden eşyalarının yine belediye tarafından taşındığı gözlemlenen Yeşilköy Bakyaşam Huzur Evi önünde basın açıklaması yaptı.

 

“KÖYÜMÜZE NELER OLUYOR?”

 

Bakırköylüler için yapılan huzurevinin Kızılay’a geçmesiyle birlikte, 1997’den beri Kartaltepe Mahallesi’nde hizmet veren Şefkat Huzurevi’nin de kapatılarak artık yaşlı vatandaşlara hizmet verilmeyeceğini öğrenmelerinin de artık bardağı taşıran son damla olduğunu belirterek tepki gösteren vatandaşlar, “Köyümüze neler oluyor?” dedi.

 

Bakırköy Gönüllüleri adına basın açıklamasını organize eden Özdeyiş Acuner, günlerdir duyuru yaptıkları halde basın açıklamasına katılımın az olmasından yana sitemini dile getirirken, ilçe halkına seslenerek, “Siz değerlerinize sahip çıkmazsanız, kimse sahip çıkmaz” diyerek, vatandaşları duyarlı olmaya davet etti.

 

https://www.youtube.com/watch?v=nv6J8-6UCFs

 

“ARTIK CANIMIZA TAK ETTİ”

 

Basın açıklamasını okuyan ilçe sakinlerinden Ümran Serhan isimli vatandaş, geçmişte İstanbul’un en nezih ilçelerinden biri sayılan, belediyecilik anlamında verdiği hizmetlerle her daim konuşulan Bakırköy’de son yıllarda yaşananların artık canlarına tak ettiğini söyledi.

 

2014 yılında göreve gelen Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu ve yönetiminin uygulamalarının, ‘Düzeltmek yerine yıkmak’, ‘Yapmak yerine ‘Yap-İşlet-Devret’ yöntemiyle geleceğe ipotek koymak’ ve ‘Var olan bir hizmeti bir adım öteye götürmek yerine yok etmek’ üzerine olduğunu söyleyerek basın açıklamasını okuyan Serhan şöyle devam etti.

 

“YETKİLİLER GEREKENİ YAPMAZSA, HALK OLARAK BİZ YAPACAĞIZ”

 

 

“Son olarak ilçemizin geçmiş dönemde kullanıma hazır hale getirilerek yeni yönetime devir eden ve usulsüz işletme çalışmalarından dolayı Bakanlık tarafından el konularak Kızılay’a devir edildiğini, devri söz konusu olduğunda eşyalarının yağmalandığını öğrendiğimiz arkamızda gördüğünüz 5 yıldızlı otel konseptinde bir yapılaşmayla duran Huzurevimizin ardından, ilçemiz yaşlılarına 24 yıldır hizmet veren şefkat huzurevinin de kapatılacağını ve artık Bakırköy’de yaşlılarımıza belediyenin bir hizmet sunmayacağını öğrendik.

 

 

Biz Bakırköylüler olarak, göreve geldiği günden beri halkıyla, esnafıyla, işçisiyle sorunlu bir belediye yönetimi ile karşı karşıya olduğumuzu bulunduğumuz her platformda dile getirmemize rağmen, hiçbir ilgili ve yetkilinin ‘Burada neler oluyor’ diye sormadığını görüyor ve yetkililerin bir an evvel ilçemizin değerlerini korumaya çalışan biz halkın sorunlarına el atmasını istiyoruz.

 

Kendi oylarımızla seçtiğimiz belediye iradesinin, biz ilçe sakinlerinin iradesine ipotek koymasını kabul etmiyor, yetkililer yapmazsa halk olarak gerekeni yapacağımızı buradan ilan ediyorum”

 

“O GÜNLERDEN BU GÜNLERE…”

 

Basın açıklamasının ardından konuşan ilçe sakini ve Bakırköy Kent Savunması Temsilcisi Oya Erakıncı, geçmiş dönemde ilçe belediyesinin vatandaşları bilinçlendirmek ve tanıtmak amacı ile ilçe sınırları içindeki tarihi ve kamusal alanlara geziler düzenlediğini,  5 yıldızlı otel konseptinde yapılan Yeşilköy Bakyaşam Huzurevi’ni gezdiklerini, o günlerden bu günlere gelmenin içini acıttığını belirterek, “Umarım Bakırköy daha fazla değerini kaybetmez” dedi.  

 

Basın açıklamasına katılan ilçe sakinleri, göreve geldiği ilk günden beri Bakırköy Belediyesi’nin sosyal demokrat bir belediyecilik örneği sergilemediği gibi, var olan hizmetlerini yok etmesini anlayamadıklarını belirterek, “Huzurumuz Kalmadı” diyerek, yetkililerin artık halkın sesine kulak vermesini istedi.

 

https://www.youtube.com/watch?v=kb_bmjAcqtw

 

Selvi Sarıtaç / Mahmut Erdinç

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bakırköy Belediyesi, Bülent Kerimoğlu, Bakyaşam Huzurevi, Yeşilköy Huzurevi, Oya Erakıncı, Özdeyiş Acuner, Ümran Serhan, Şefkat Huzurevi,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı UA-176058651-1