Zeytinburnu Belediyesi tarafından bu yıl 13’üncüsü düzenlenen ‘Fotoğraf Yarışması’na başvurular başladı. Serbest ve Foto Öykü olmak üzere iki kategoride gerçekleşecek yarışmaya Zeytinburnu temalı fotoğraflarla katılım sağlanabiliyor.
Haber Detayı
02 Haziran 2023 - Cuma 17:55
 
İkinci Gün Operasyonunda 40 Kaçak Göçmen Daha Gözaltına Alındı
Zeytinburnu’nda 30 farklı adrese yapılan operasyonda, 104 kaçak göçmenin tespit edildiği operasyonun ikinci gününde 40 gözaltı daha yapıldı.
GÜNDEM Haberi
İkinci Gün Operasyonunda 40 Kaçak Göçmen Daha Gözaltına Alındı

İki gün önce İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün Zeytinburnu’nda 30 adrese gerçekleştirdiği denetim sonucunda; 7 yapıya mühürleme işlemi yapılırken, 104 kaçak şahıs da gözaltına alınmıştı. İlçe genelinde ikinci gün de devam eden operasyonlarda, 3 farklı adres ve 7 farklı daireye yapılan baskında, 40 yabancı uyruklu kaçak göçmenin daireleri günü birlik olarak kullandığı tespit edildi.

İki günlük operasyonda yurda kaçak yollarla giriş yaptığı öğrenilen 144 kişi, gerekli yasal işlemler yapılmak ve Geri Gönderme Merkezi’ne sevk edilmek üzere Zeytinburnu Emniyet Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alındı.

Öte yandan kaçak kalım yapıldığı tespit edilen günlük, haftalık ve aylık konaklama sağlayan dairelerin sahiplerinin pansiyon faaliyetlerine dair herhangi bir izin belgesi ve çalışma ibraz edememesi üzerine daireler kalıcı olarak mühürlenerek faaliyetten men edildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İkinci, Gün, Operasyonunda, 40, Kaçak, Göçmen, Daha, Gözaltına, Alındı,
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-176058651-1