Zeytinburnu Belediyesi ve Beştelsiz Spor Kulübü tarafından organize edilen 12.Cumhuriyet Koşusu, 24 Ekim 2021 Pazar günü saat 09:00’da start alacaktır.
Haber Detayı
21 Eylül 2021 - Salı 22:42
 
İmar yolu çalışması diyerek sağlam yolu tarumar ettiler!
Bakırköy Belediyesi, 2016 yılında kendi şirketi olan BYUAŞ tarafından işletilen açık otoparkı başkanlık onayı ve ihale yolu ile kiraya verdi, aradan geçen 6 yıl sonra 'Kamu alanlarının işgaline kararlılıkla devam ediyoruz" diyerek kırdı geçti.
GÜNDEM Haberi
İmar yolu çalışması diyerek sağlam yolu tarumar ettiler!

Bakırköy Belediyesi, 2016 yılında kendi şirketi olan BYUAŞ tarafından işletilen açık otoparkı başkanlık onayı ve ihale yolu ile kiraya vermesinin ardından, Pazar günleri oto pazarı, diğer günler ise oto park olarak kullanılan alanı 'Kamu alanlarının işgaline kararlılıkla devam ediyoruz" diyerek, önce işgal ettirip sonra imar yolu çalışması diyerek tarumar etmesi dikkat çekti. 

 

BAŞKANLIK ONAYI İLE KİRAYA VERİLMİŞTİ

 

Yaklaşık 6 yıldır söz konusu açık oto pazarında yatırım yapan, müşteri portföyünü oluşturmak için çalışan esnaf, pandemi sürecinde neredeyse 2 yıl çalışmadıklarını, 2. el otomobil fiyatlarının can yaktığını ve gelir anlamında büyük sıkıntı yaşadıklarını bile bile şimdide belediyenin kendilerini tasfiye etmek istemesine anlam veremediğini belirterek, sabahın 5:30’unda imar yolu düzenlemesi bahanesiyle, yol olan alanın kepçelerle tarumar etmesine isyan etti.

 

Alanın otopark ruhsatlandırıldığını, oto pazarı olarak ise arzu edilen potansiyele ise ulaşamadığını belirten esnaf, sağlam yolun imar yolu bahanesi ile kırılıp dökülmesine anlam veremediğini belirtti.

 

“KÖSTEBEK YUVASINA DÖNEN YOLLARI BIRAKTILAR, SAĞLAM YOLLARI KAZDILAR”

 

Duruma tepki gösteren çevre halkı, Atatürk Yaşam Köyü ve Botanik Park’a giriş alanı da olan yolların bu şekilde kırılmasının altında farklı bir çalışmanın yattığını düşündüklerini söyleyerek, “Bakırköy sokakları köstebek yuvasına dönmüşken, sağlam yolu parçalamanın mantığı ne?” diye sordu.

 

Söz konusu alana yapılması planlanan ‘Kapalı Pazar Alanı’na hafriyat yolu çalışması mı diye akıllardan geçen soruya İstanbul Umum Pazarcılar Odası Başkanı Mesut Şengün, “Kapalı pazar alanıyla ilgili henüz onaylanmış bir plan yok. Yol çalışmasının yapıldığı alan da zaten pazar alanı değil” dedi.

 

Yaklaşık 34 bin metrekare alana kurulan Cumartesi pazar alanını, İBB’nin 20 bin metrekare olarak işlendiği, kalan kısmın ise cami, kreş, sosyal donatı alanı olarak ayırdığını, Kaymakamlık ve İlçe Emniyet Binası’nın da planlarda konumlandırıldığını bildiğini belirten Şengün, otopark alanında yapılan yol çalışmasının pazar alanlarıyla bir ilgisinin olmadığının altını çizdi.

 

“AMAÇ TARAFLARI KARŞI KARŞIYA GETİRMEK Mİ?”

 

Yaklaşık 2 yıldır kurulmayan Zuhuratbaba Salı Pazarı’nın açıldığı gün, Cumartesi Pazarı alanı olarak bilinen oto pazarının bulunduğu alanda imar yolu çalışması adı altında yapılan işlemin pazarcılar odası ile otopark işletmecileri ve alanda bulunan minibüsçüleri karşı karşıya getirme çabası olarak değerlendirildi.

 

KERİMOĞLU, “KAMU ALANLARININ İŞGALİNE SON VERİYORUZ” DEDİ

 

Yapılan sağlam yolu kazma çalışmasını, “Kamu alanlarının işgaline son vermeye kararlılıkla devam ediyoruz. İmar yolu çalışmasını tamamlıyoruz” diyerek paylaşan Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu, söz konusu alanı ihale yoluyla kiraya vermişti.

 

KAMU ALANLARININ İŞGALİNE SON VERİYORUZ DİYEREK, BAKIRKÖY SPOR VAKFINI DA YIKMIŞTI

 

Bakırköy Belediye Encümenin 2780 metrekare yıkım kararı aldığı halde 7 bin metrekare yıkım yaptığı Bakırköy Spor Vakfı alanını da kamu yararına yıktığını söyleyen Başkan Kerimoğlu, inşaatın yıkımı sırasında bir işçinin hayatını kaybetmesinin ardından çıkan olaylara ilişkin davada, 2 kişiye yönelik ‘kasten yaralama’ suçundan 10 ay hapis cezasına çarptırılmış, hükmün açıklanmasının geriye bırakılmasına karar verilmişti.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: İmar, yolu, çalışması, diyerek, sağlam, yolu, tarumar, ettiler!, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-176058651-1