Webshop olarak 20 yıla yaklaşan deneyimimiz ve her biri alanlarında uzmanlaşmış teknik kadromuzla hem kurumsal firmaların hem de bireysel kullanıcıların bilgisayar, bilişim ve internet ilgili sorunlarına çözümler buluyoruz.
Haber Detayı
30 Ocak 2021 - Cumartesi 22:15
 
İstanbul’dan Van’a Destek! #KapıköyAçılsınEkonomiCanlansın
Geçtiğimiz yıl Şubat ayından bu yana kapalı olan ve yapılan sayısız girişim çağrısına rağmen açılmayan Kapıköy Sınır Kapısı ile ilgili çağrılar büyümeye devam ederken, bir çağrı da İstanbul’dan geldi.
GÜNDEM Haberi
İstanbul’dan Van’a Destek! #KapıköyAçılsınEkonomiCanlansın

İstanbullu siyasetçi ve iş adamı Nurhan Çetinkaya, üzerine #KapıköyAçılsınEkonomiCanlansın Van yazdığı tişörtü ile kamera karşısında geçerek, TUSİAD, MUSİAD, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanlarına ve yönetimine çağrıda bulundu.

 

Türkiye’deki sınır kapılarının birçoğu açıkken Van Kapıköy’ün pandemi nedeniyle kapalı kalması nedeniyle kentin ekonomisinin alt üst ettiğini belirten Çetinkaya, bu süreçte kentte bulunan büyük küçük tüm esnafın gelir kaybına uğradığını belirterek, “Savaşın olduğu Suriye’ye bile kapılar kapalı değilken, Van'ın ve dolayısı ile ülkemizin ekonomisinde önemli bir yeri olan Kapıköy’ün kapalı kalması kabul edilemez” dedi.

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: İstanbul’dan Van’a Destek, #KapıköyAçılsınEkonomiCanlansın, Nurhan Çetinkaya,
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-176058651-1