Webshop olarak 20 yıla yaklaşan deneyimimiz ve her biri alanlarında uzmanlaşmış teknik kadromuzla hem kurumsal firmaların hem de bireysel kullanıcıların bilgisayar, bilişim ve internet ilgili sorunlarına çözümler buluyoruz.
Haber Detayı
30 Ekim 2020 - Cuma 18:20
 
İzmirde Deprem! Kandilli Uyardı!
İzmir'de meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından AFAT, 6 kişinin hayatını kaybettiğini, yaralı sayısının 202'ye yükseldiğini, 12 binada arama kurtarma çalışmalarının sürdüğünü bildirdi. İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger ise enkaz altındaki 70 kişinin kurtarıldığını açıkladı.
GÜNDEM Haberi
İzmirde Deprem! Kandilli Uyardı!

Merkezüstü Seferihisar açıkları olarak kaydedilen ve tüm Marmara'da dahi hissedilen 6.8 büyüklüğündeki deprem, İzmir tarihinin en büyük depremlerinden biri olarak kayıtlara geçti.

Ege ve Marmara bölgesinin tamamını sallayan deprem nedeniyle Avcılar'da bir binada çatlak meydana geldi. Bina tedbir amaçlı boşaltıldı.

 

Emniyet Genel Müdürlüğü, Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı ve bağlı il birimlerince İzmir’de meydana gelen deprem üzerinden bölge halkına yönelik aşağılayıcı paylaşımlara karşı tespit çalışmaları başlatıldığını açıkladı.

 

İzmir Sığacık’da depremin etkisiyle deniz seviyesi yükselirken, bazı mahalleleri su bastı. Yapılan anonslar sayesinde bulundukları alanı terk eden vatandaşlar, olası bir facianın önüne de böylece geçilmiş olduğunu belirtti.

 

Depremin ardından Kandilli'den de önemli bir uyarı geldi. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Müdürü Haluk Özener, "Bu büyüklükteki bir depremin 1 derece altına kadar yani 5,8-5,9 büyüklüğünde artçılar bekleniyor" dedi.

 

Ege Denizi'nde merkez üssü İzmir'in Seferihisar ilçesi açıklarında 6.8 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

 

Deprem nedeniyle çok sayıda bina yıkılırken enkazlarda arama kurtarma çalışmaları da başladı. 15 saniye süren depremde 152 kişi yaralanırken 4 kişi de hayatını kaybetti.

 

ARTÇILAR DA BÜYÜK OLACAK

 

Korkutan depremin ardından Kandilli’de art arda açıklamalar geldi. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Müdürü Haluk Özener, “Bu büyüklükteki bir depremin 1 derece altına kadar yani 5,8-5,9 büyüklüğünde artçılar bekleniyor” dedi.

 

Yapılan açıklamada, 30-40 KM'lik fay hattının kırıldığı belirtilirken,  Kandilli, şu ana kadar 21 artçı deprem olduğunu ve artçı sarsıntıların bir hafta 15 güne kadar süreceğini duyurdu.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: İzmirde, Deprem!, Kandilli, Uyardı!,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı UA-176058651-1