Zeytinburnu Belediyesi tarafından bu yıl 13’üncüsü düzenlenen ‘Fotoğraf Yarışması’na başvurular başladı. Serbest ve Foto Öykü olmak üzere iki kategoride gerçekleşecek yarışmaya Zeytinburnu temalı fotoğraflarla katılım sağlanabiliyor.
Haber Detayı
25 Temmuz 2022 - Pazartesi 11:23
 
Kerimcan Durmaz Ece Erken'e dava açtı
Sosyal medya fenomeni Kerimcan Durmaz hakkında "İnanın cinsiyetini bilmiyorum. Makyaj yapan bir erkek" diyen Ece Erken'e 3 yıl 9 aya kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.
Magazin Haberi
Kerimcan Durmaz Ece Erken'e dava açtı

Sabah programda sunuculuk yaptığı dönemde  sosyal medya fenomeni Kerimcan Durmaz için önce "Adam, adam da demiyeyim", ardından "İnanın cinsiyetini bilmiyorum. Makyaj yapan bir erkek. Cinsiyetin ne olduğu belirsiz" dediği kaydedildi.

Ünlü sunucudan şikayetçi oldu

Öte yandan Erken'in, sosyal medya hesabından 26 Şubat 2020 tarihinde Durmaz'a yönelik hakaret içerikli sözler sarf ettiği ileri sürüldü.

Bunun üzerine ünlü sunucudan şikayetçi olan Durmaz'ın dilekçesi doğrultusunda İstanbul Cumhuriyet Savcılığı'nca iddianame hazırlandı.

Eleştiri hakkını kullandığını belirtti

İfadesi alınan Ece Erken'in savunmasında hakaret kastı taşımadığını, o dönem Durmaz'ın uçak tuvaletinde uygunsuz video çekip yayınladığı için tepkisini dile getirdiğini, yapılan hareketlerin Türk örf ve adetleriyle uyuşmadığı için şahsi fikrini söylediği, eleştiri hakkını kullandığı, tepkisinin şahsa değil harekete olduğunu belirterek suçlamayı kabul etmedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kerimcan, Durmaz, Ece, Erken'e, dava, açtı,
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-176058651-1