“Yöresel Günler” Etkinlikleri 18’inci Kez Zeytinburnulularla Buluşuyor
Haber Detayı
28 Temmuz 2022 - Perşembe 10:28
 
Mücella Yapıcı’dan mesaj var: Bu kez siyasi bir geziye ihtiyacımız var
HDP Milletvekili Serpil Kemalbay, Bakırköy Cezaevi ziyareti sonrası açıklamalarda bulundu. Kemalbay, Mücella Yapıcı’nın, dönüşüme, demokrasiye, barışa, özgürlüğe, adalete, eşitliğe erişmek için, herkesi bir arada olmaya ve siyasi bir geziye davet ettiğini iletti.
GÜNDEM Haberi
Mücella Yapıcı’dan mesaj var: Bu kez siyasi bir geziye ihtiyacımız var

HDP Milletvekili Serpil Kemalbay Gezi Parkı tutuklularını ziyaret etti. Bakırköy Kent Savunması ve bileşenlerinin de destek verdiği ziyaret sonrası açıklamalarda bulunan Kemerbay, Mücella Yapıcı,  Çiğdem Mater ve Mine Özerden ile görüştüğünü söyleyerek, selamlarını iletti.

Gezi tutsaklarının morallerinin çok yüksek olduğunu, okumaya, yazmaya ve çalışmaya devam ettiklerini ifade eden Kemalbay, Mücella Yapıcı’nın boncuklarla da bir şeyler ürettiğini, tutsaklıklarını mücadeleye dönüştürdüklerini ve cezaevinde zor durumda olan kadınlarla ilgilendiklerini belirtti.

Mücella Yapıcı’nın dönüşüme, demokrasiye, barışa, özgürlüğe, adalete ve eşitliğe erişmek için, herkezi bir arada olmaya davet ettiğini ileten Serpil Kemalbay;

“İçeridekilerin dışarıyı çok yakından takip ettiklerini gördüm. Benim atladığım bazı haberleri Mücella abla anlattı. Çok dinamik , diri ve üretken olduklarını belirtmek isterim. Gezi onur duyduğumuz bir mücadeledir.  Mücella Yapıcı dedi ki, bizim artık bir kez daha siyasi bir geziye ihtiyacımız var. Siyasi bir dönüşüme, demokrasiye, barışa, özgürlüğe, adalete ve eşitliğe erişmek için, göçmenler için, kadınlar için, doğamız için ve halklar için herkesi siyasi bir geziye davet etti. Ya hep beraber ya hiç birimiz dedi”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Mücella, Yapıcı’dan, mesaj, var:, Bu, kez, siyasi, bir, geziye, ihtiyacımız, var,
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-176058651-1