Zeytinburnu Belediyesi ve Beştelsiz Spor Kulübü tarafından organize edilen 12.Cumhuriyet Koşusu, 24 Ekim 2021 Pazar günü saat 09:00’da start alacaktır.
Haber Detayı
12 Ekim 2021 - Salı 10:20
 
Muhammet Kaynar’dan İBB yönetimine zehir zemberek açıklamalar! “Bu mu sizin liyakatınız?”
İBB Hukuk Komisyonu Başkanı Muhammet Kaynar, meclis kürsüsünden zehir zemberek açıklamalarda bulundu. İBB’de yapıldığını tespit ettikleri yolsuzlukları 17 başlık halinde sıraladıklarını ve yeri geldikçe açıklayacaklarını belirten Kaynar, halk ekmekten ihalelere, liyakattan mahkeme kararlarının uygulanmamasına, İBB’yi seçilmişlerin değil, ‘danışman’ diye isimlendirilen kişilerin yönettiğine kadar pek çok konuda örnekler vererek, “El insaf’ dedi.
GÜNDEM Haberi
Muhammet Kaynar’dan İBB yönetimine zehir zemberek açıklamalar! “Bu mu sizin liyakatınız?”

KILIÇDAROĞLU NAMUS SÖZÜ VERMİŞTİ


Öncelikle İBB’nin ciddi bir kurum olduğunu ve herkesin kürsüde ne konuştuğuna dikkat etmesi gerektiğini söyleyen Ak Partili Meclis Üyesi Muhammet Kaynar, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun  “Tek bir kişi bile işten çıkarılmayacak. Size namus sözü veriyorum” sözlerini hatırlatarak, haksız yere işten çıkarılanlar yetmiyormuş gibi, üstüne partizanca işe alımlar olduğunu belirtti. Kaynar, “Bu namus sözüne ne oldu. Hatırlatınca yüzünüz kızarıyor mu?” İfadeleriyle devam etti. 

 

13 bin 312 kişinin işten çıkarıldığını, 44 bin 995 kişinin ise işe alındığının altını çizen Kaynar, tarihin hiçbir döneminde bu kadar işçi kıyımı ve partizanca işe alımın olmadığını vurguladı. 

 

İşe iade davalarını kazanan işçilerin ise işlerine geri alamadığını, engelli kadrosu dahil olmak üzere, doğum iznindeki anneyi, kanser tedavisi gören işçiyi dahi işten çıkarıldığını belirterek, “Bunların ahı var” ifadeleriyle, İBB’nin 8 maaş, tazminat ve mahkeme kararına uymama cezasını da göze alarak partizanca tavır sergilemeye devam ettiğini belirten Muhammet Kaynar, bunların İBB kasasından dolayısı ile halkın cebinden ödendiğini söyledi. 


“HANİ SİZİN ADALETİNİZ, HANİ LİYAKATINIZ”

Çıkarılan işçileri ihtiyaç fazlası olduğu gerekçesiyle çıkaran CHP’li İBB yönetiminin, mevcut işçi sayısının 4 katı işçi aldığını söyleyen Kaynar, şu anda 11 bin kişinin İBB’de çalıştığını, bir çoğunun da CHP’den aday olan, geçmişte siyaset yapan kişilerden oluştuğunu söyleyerek, CHP’li yöneticinin “100 kişi işe alınıyorsa, yüzde 35 CHP, 15 İYİ Parti, 15 diğerleri, kalanı da İBB kariyer üzerinden alınıyor” sözlerinin yansıdığı videoyu hatırlatarak, “Hani sizin adaletiniz, hani liyakat anlayışınız” dedi. 


Millet İttifakının sadece işe alımlarda değil, daire başkanlıkları ve şirketlerde de bölüşüme gittiğini söyleyen Kaynar, Ulaşım Daire Başkanı’nın 20 ayda 4 kez değiştiğini, bununda paylaşımlar arasında sorunların yaşandığını gösterdiğini, bu anlayıştan da ulaşım sorununu çözülmesini beklemediklerini söyledi 


“Biz 13 bin diyoruz, onlar 9 bin. Genel Başkanları bir kişi için namus söz vermişti. Bu nasıl bir anlayış” diyerek konuşmasını sürdüren Muhammet Kaynar, 28 İBB Şirketinin 27’sinin yönetim kadrosunun da 2019’dan sonra 101 kişi arttırıldığını, yönetim listesini istedikleri halde vermediklerini belirtti.  


“ŞİRKET SAHİBİSİN AMA MÜDÜRÜNÜN ALDIĞI MAAŞTAN HABERİN YOK”


Zeytinburnu Belediye Meclis Üyesi olan İBB’li Muhammet Kaynar, İBB Şirketi İSTON’un birçok belediye gibi Resmi ortaklarından biri olan Zeytinburnu Belediyesine imzalaması için yönetim kararlarının geldiğini, karar alıcı yöneticilerin isminin ve aldığı huzur hakkı bedelinin üzerinin ise çizili olduğunu, belediye olarak sorduklarında ise, “Kişisel Verilerin Korunması” kapsamında gizli tuttulduğu cevabını aldıklarını belirterek, “Şirketin sahibisin ama müdürünün maaşından haberin yok. Bu nasıl bir anlayış arkadaşlar” diyerek tepki gösterdi. 


 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Muhammet, Kaynar’dan, İBB, yönetimine, zehir, zemberek, açıklamalar!, “Bu, mu, sizin, liyakatınız?”, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-176058651-1