12-18 Nisan 2021 Prof  Dr. Haydar Baş
Webshop olarak 20 yıla yaklaşan deneyimimiz ve her biri alanlarında uzmanlaşmış teknik kadromuzla hem kurumsal firmaların hem de bireysel kullanıcıların bilgisayar, bilişim ve internet ilgili sorunlarına çözümler buluyoruz.
Haber Detayı
01 Mart 2021 - Pazartesi 20:15
 
Nagihan Tetik Bilmiyor Mu? Yoksa Gizliyor Mu?
CHP’li Meclis Üyesi Nagihan Tetik’in Kaymakamlık ve Emniyet binasının taşınmasına tepki göstermeyen vatandaşların, neden Huzur Evi’nin taşınmasına tepki gösterdiğini anlamayarak, 24 yıldır Bakırköy’ün yaş almışları için verilen ve bizzat meclis üyelerinin de oylarıyla son bulan Huzur Evi Hizmeti gerçeğini bir kenara bırakarak yaptığı konuşma akıllara zarar olarak değerlendirildi.
GÜNDEM Haberi
Nagihan Tetik Bilmiyor Mu? Yoksa Gizliyor Mu?

Belediye Meclis Üyesi Nagihan Tetik’in, Bakırköy Belediyesi’nin geçmiş dönem örnek uygulamalarından biri olarak gösterilen ve meclis üyelerinin de oylarıyla son bulan ‘Huzur Evi’ hizmetini, hizmetlerine başka bir binada devam ettiren Emniyet ve Kaymakamlık’la eş tutması hayrete düşürdü.

 

YEŞİLKÖY’DE Kİ BAKYAŞAM HUZUR EVİ BAKIRKÖY BELDİYESİNE AİTTİ…

 

Amacına uygun kullanmadığı için Bakanlık tarafından tüm yetkileri alınan Bakırköy Belediyesi’ne ait Yeşilköy Bakyaşam Huzur Evi’nin Kızılay’a devri ile birlikte, Kartaltepe Mahallesi’nde 24 yıldır ilçenin yaş almışlarına hizmet veren Şefkat Huzur Evi’ni de depreme dayanıksız olduğu gerekçesi ile tahliye ediyor.

 

BAŞKAN KERİMOĞLU’DA AÇIKLAMIŞTI…

 

Geçtiğimiz ay yapılan meclis toplantısına katılan Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu, söz konusu Şefkat Huzurevi’ne ait binayı depreme dayanıksız olduğu için boşaltacaklarını, yeniden yapılandırılarak ilçenin ihtiyacına göre farklı bir şekilde değerlendireceklerini söylemişti. Şefkat Huzurevi’nde çalışanlarla, hizmet alan yaşlıların bir kısmının da Kızılay’a devir edeceklerini söyleyen Başkan Kerimoğlu’nun da açıklamaları ortadayken, Meclis Üyesi Nagihan Tetik’in huzur evi hizmetinin son bulmasını, hizmetlerine devam eden Kaymakamlık ve Emniyetle bir tutması şaşkınlık yarattı.

 

BAŞKA BİR BİNADA HİZMETE DEVAM ETMEYLE, HİZMETE SON VERMEYİ BİR TUTTU…

 

Kaymakamlık ve Emniyet binasının depreme dayanıksızlık nedeni ile taşınmasına ses çıkarmayanların, Huzur Evi taşınınca olay yapmasına tepki gösteren Nagihan Tetik, “Yaşlılarımızı Depremden Kurtardık” diyerek, yaşlıların da, çalışanların da yeni açılacak olan Kızılay’ın Huzurevi’ne devir edildiğini söyledi.

 

Tetik’in, ‘Bakırköylü hayırseverlerin bağışlarıyla ve yine CHP’li bir belediye yönetimi ile yapılan Yeşilköy’de ki Bakyaşam Huzur Evi’ni, Kızılay’ın yeni bir yer yapmış gibi’ göstermesi, bağışçılara ve geçmiş yönetime de saygısızlık olarak değerlendirildi.

 

Nagihan Tetik’in, amacına uygun kullanmadığı için tüm yetkileri alınan Bakırköy Belediyesi’ne ait olan Yeşilköy Bakyaşam Huzur Evi’nin Bakanlık tarafından el konularak Kızılay’a devir edildiğini, Kartaltepe Şefkat Huzur Evi’ni tahliye ettiğini ve belediyenin artık yaşlılarına bakmayacağı gerçeğini gizlediği mi yoksa bilmediği mi de ayrı bir tartışma konusu oldu.

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Nagihan Tetik Bilmiyor Mu? Yoksa Gizliyor Mu?, CHP’li Meclis Üyesi Nagihan Tetik, Bakyaşam Huzur Evi’nin Kızılay’a devri,
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-176058651-1