Zeytinburnu Belediyesi ve Beştelsiz Spor Kulübü tarafından organize edilen 12.Cumhuriyet Koşusu, 24 Ekim 2021 Pazar günü saat 09:00’da start alacaktır.
Haber Detayı
29 Eylül 2021 - Çarşamba 16:24
 
Okul Bahçesi’ne inşaat!
Ataköy Anadolu Lisesi’nin bahçesinde bulunan basketbol sahasına inşaat çalışmalarının başlaması, hem öğrencilerin hem de velilerin tepkisine neden oldu. Türkiye'de uygulanmış ilk uydu kent projelerinden biri olan Ataköy Mahallesi’nde bir çok alan varken, 1050 lise öğrencinin olduğu okulun bahçesine yapılması planlanan kreş kararının yanlış olduğu savunuldu.
GÜNDEM Haberi
Okul Bahçesi’ne inşaat!

İnşaat maliyetinin ‘bağışçı’ tarafından karşılanacağı söylenen kreşin, yaklaşık 50 yıllık mazisi olan Ataköy Anadolu Lisesi’nin bahçesine yapılması tepkiye neden oldu.

 

SOSYAL UYUM AÇISINDAN DA DOĞRU DEĞİL

 

Pandemi nedeniyle iki yıla yakın okula gidemeyen lise öğrencilerinin spor alanına yapılması planlanan kreş inşaatının, sosyal uyum açısından da doğru olmadığını belirten veliler, teneffüs arasında bahçeye çıkan öğrencilerin de, inşaat demirleri ve molozları ile karşı karşıya kalacağını söyledi.

 

1050 kapasiteli okulun bahçesine yapılan inşaatla ilgili yaşanacak olası bir tehlike karşısında endişelerini de dile getiren veliler, “Çocuklarımızın başına bir şey gelse okul sorumlu olacak. Çocuklarımız teneffüse çıkıyorlar, inşaattan ‘başlarına bir şey düşer mi?’ kaygısı yaşıyoruz” dedi.

 

Pandemi nedeniyle iki yıla yakın okula gidemeyen lise öğrencilerinin derste olduğu müddetçe de, inşaat sesleriyle muhatap olacağını ve bununda derslerini olumsuz yönde etkileyeceğini belirten veliler, “Okulumuzun bahçesine, hele hele öğrencilerin spor alanına kreş yapma kararı neye istinaden alındı” diyerek, yetkilileri duyarlı olmaya davet etti.

 

Türkiye'de uygulanmış ilk uydu kent projelerinden biri olan Ataköy Mahallesi’nde kreş yapılacak çok sayıda alan olduğunu söyleyen veliler, okul bahçesine yapılan inşaatın kreş olup olmayacağından da endişeli olduklarını belirtti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ataköy Anadolu Lisesi, Ataköy, Bakırköy, Okul alanına inşaat,
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-176058651-1