Zeytinburnu Belediyesi tarafından bu yıl 13’üncüsü düzenlenen ‘Fotoğraf Yarışması’na başvurular başladı. Serbest ve Foto Öykü olmak üzere iki kategoride gerçekleşecek yarışmaya Zeytinburnu temalı fotoğraflarla katılım sağlanabiliyor.
Haber Detayı
09 Mayıs 2023 - Salı 22:52
 
Onların kalp gözü ve yürekleri o kadar açık ki...
10-16 Mayıs tarihleri arasında, tüm dünyada engellilerin topluma kazandırılması, haklarının diğer insanlarla eşit ölçüde sağlanması ve toplumlarda güçlendirilmesi amacı ile oluşturulan Engelliler Haftası’nın ilk gününde engelli ve yaş almış büyüklerimiz bir araya geldi. Maliye Bakanlığı Konuk Evin'de düzenlenen kahvaltılı toplantıda engelli ve yaş almış büyüklerimizin istek, talep ve sorunlarını konuşan MHP’li Milletvekili ve Adayı Arzu Erdem, ilk vekillik önergesinin ‘Engelli Bakanlığı’ kurulması olduğunu söyleyerek, kuruması için de çalışmalarına devam edeceğini belirterek, “Onların kalp gözü ve yürekleri o kadar açık ki…” dedi.
GÜNDEM Haberi
Onların kalp gözü ve yürekleri o kadar açık ki...

Engelliler Haftası nedeniyle Maliye Bakanlığı Konuk Evin'de düzenlenen kahvaltılı toplantıda, Merkezi Bakırköy’de bulunan Görme Özürlüler Derneği, Öncü ve Örnek Kadınlar Huzurevi Sakinleri, Maltepe Huzur Evi Sakinleri ve Down Sendromlular Derneği bir araya geldi.

MHP İstanbul 3. Bölge Milletvekili ve adayı Arzu Erdem’le birlikte, MHP Fatih İlçe Başkanı Mehmet Celep’in eşlik ettiği kahvaltılı toplantı, Maliye Bakanlığı Konuk Evin'de düzenlendi.

Günlük yaşamda birçok zorluk ve hak kaybıyla karşılaşan engelliler olarak, eğitim ve sosyal hayat konusunda uğradıkları eşitsizlikleri ve haksızlıkları MHP’li Vekil ve adayı Arzu Erdem’le paylaşarak, sorunlarının kurumsal anlamda çözülerek devlet güvencesi altına alınması gerektiğini belirtti.

Masaları tek tek gezerek, farklı engeldeki pek çok katılımcı ile sohbet eden Arzu Erdem, öncelikle Genel Başkanları Devlet Bahçeli’nin selamını iletti.

Fiziksel engelliliğin, sadece 10-16 tarihleri arasında değil, her zaman farkında olunması gereken bir gerçek olduğunu vurgulayan Erdem, “Ben engelli demeyi sevmiyorum. Çünkü bu salonda bulunanların kalp gözleri ve yürekleri o kadar açık ki, benden daha fazla hissediyorlar. Sizlerle birlikte olmaktan gurur duyuyorum” dedi.

Milletvekili olduğu ilk dönem verdiği ilk önergenin, Engelliler Bakanlığı kurulması olduğunu dile getirerek, kurulması noktasında çalışmaları sürdüreceğini söyleyen Erdem, yaklaşan 14 Mayıs seçimlerinden bahsederek, istikrarın sürmesi, milli ve yerli atılımların devam etmesi için katılımcılardan destek istedi.

14 Mayıs'ta sadece kimin cumhurbaşkanı yahut milletvekili olacağına değil, Türkiye'nin istikamet tayininin belirlenmesine yönelik bir kararın da verileceğini dile getirerek, herkesi vicdanı ile oy kullanmaya davet eden Erdem yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi.

Cumhur İttifakı‘nın paydaşları olarak, biz istiyoruz ki Liderlerimiz Devlet Bahçeli’nin karşılıksız ve çıkarsız yanında durduğu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın atmış olduğu adımlar, milli ve yerli projeler devam etsin, istikrar sürsün.

Biz istiyoruz ki etnik unsurlar üzerinden ayrışmayalım. Dini, dili, mezhebi, meşrebi ne olursa olsun bir olalım beraber olalım. Bu birlik ve beraberliği sağlarsak biz ayakta kalırız. Biz birlikte Türkiyeyiz, birlikte güçlüyüz. Güçlü Türkiye hedefine götürecek olan da Cumhur İttifakı ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’dir.

Ülkemizde istikrar sürsün, milli ve yerli atılımlar devam etsin diyorsanız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan beyefendiye, yine milletvekilliğinde de can hıraç şekilde vatanına, Türk dünyasına ve davasına kendisini adamış olan liderimiz Devlet Bahçeli’ye, yani MHP’ye, yani bu kardeşinize oy vermenizi rica ediyorum. İyi ki varsınız, iyi ki sizlerleyim.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Onların, kalp, gözü, ve, yürekleri, o, kadar, açık, ki...,
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-176058651-1