Zeytinburnu Belediyesi ve Beştelsiz Spor Kulübü tarafından organize edilen 12.Cumhuriyet Koşusu, 24 Ekim 2021 Pazar günü saat 09:00’da start alacaktır.
Haber Detayı
10 Ekim 2021 - Pazar 16:33
 
Pazarcılar Odası ile Bakırköy Belediyesi bilinenin dışında bir sözleşme mi yaptı?
Ak Parti Bakırköy Belediye Meclis Grubu, Cumartesi pazarı alanına yapılması planlanan “‘Kapalı pazar alanı’ ile ilgili belediyenin pazarcılar odası ile bilinenden farklı bir sözleşme yapıp yapmadığını sordu. Kartaltepe Mahallesi’ne kurulan geçici pazarın, Başkan Kerimoğlu’nun paylaştığı güzergahtan farklı olduğuna dikkat çeken meclis üyeleri, vatandaşlardan gelen şikayetleri yerinde tespit ettiklerini söyleyerek, Bülent Kerimoğlu’nun cevaplandırmasını istediği sorularını sıraladı.
GÜNDEM Haberi
Pazarcılar Odası ile Bakırköy Belediyesi bilinenin dışında bir sözleşme mi yaptı?

Ak Partili Meclis Grubu, Bakırköy Belediye Meclisi’nin geçtiğimiz ay oy çokluğu ile ‘Kapalı Pazar Yeri’ yapımı ile ilgili aldığı kararın hemen ertesinde, mahalle halkına haber vermeden Kartaltepe Mahallesi’nin bazı sokaklarına kurudurduğu geçici pazar yeri ile ilgili şikayetleri yerinde incelediklerini söyledi. Geçici pazar alanının trafiği olumsuz etkilediğine, ambulans ve itfaiye gibi olası acil durumlarda da sorun yaşanabileceğine dikkat çeken meclis üyeleri, Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu’nun cevaplaması talebi ile bazı sorular sordu. 

 

Belediye Meclisi tarafından ‘Oy Çokluğu’ ile Pazarcılar Odası ve Bakırköy Belediyesi arasında kabul edilen sözleşme dışında farklı bir sözleşme olup olmadığını soran Ak Parti Grubu adına söz alan Meclis Üyesi Suat Karaçorlu, şöyle devam etti.

 

* Eğer farklı bir sözleşme var ise mecliste oy çokluğu ile onaylanan sözleşmeden farkları nelerdir?

 

* Eğer farklı bir sözleşme var ise neden böyle farklı bir sözleşme yapılmaya ihtiyaç duyulmuş ve neden imzalanmıştır?

 

* Meclis Hukuk komisyonunca ve belediye meclisince farklı bir sözleşme imzalamak ne derece doğrudur, hukuki bir sakınca teşkil etmiyor mudur?

 

* Farklı bir sözleşme yoksa belediye başkanı sayın Bülent Kerimoğlu paylaştığı sokak pazar yeri haritasını nasıl izah edebilir?

 

* Pazarcı esnafının aynı işi yapan cadde esnafının karşısına getirilmesi ve aynı iş kolu ile tezgah açtırılması tesadüf müdür, yoksa tesadüf müdür? Buna bağlı oluşabilecek problemlerin farkında mısınız?

 

* Pazarcı esnafımızın ve halkımızın sağlığını korumak adına pandemi dönemi dikkate alınarak almış olduğunuz tedbirleriniz var mıdır, varsa nelerdir?

 

* Sözleşmede işin bitiş tarihi 8 ay yazmasına rağmen belediye başkanının ifadesi ile 6 ayda bitirileceği söylenmiştir. Bu bilgilerden hangisi doğrudur? Vatandaşlara bu işin başlama ve bitiş tarihi hakkında net bilgi verebilir misiniz?

Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu, sosyal medya hesabından geçici pazar güzergahını şu şekilde paylaştı. 

Yapılması planlanan 'Kapalı Pazar Yeri' projesi ise şu şekilde paylaşıldı

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Pazarcılar, Odası, ile, Bakırköy, Belediyesi, bilinenin, dışında, bir, sözleşme, mi, yaptı?, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-176058651-1