Zeytinburnu Belediyesi’nin her yıl geleneksel olarak düzenlediği “Çanakkale ve Bilecik Kültür Gezileri” başlıyor.
Haber Detayı
27 Mart 2022 - Pazar 20:42
 
STK Platformu’ndan CHP’ye mektup var! “Asıl Bakırköy halkından ‘Helallik’ isteyip ‘Özür’ dilemenizi’ bekliyoruz!”
Bakırköy Sivil Toplum Kuruluşları Platformu Başkanlar Kurulu, hizmet yokluğu, halktan gelen yoğun şikayetler ve basına sık sık yansıyan skandal niteliğindeki haberler nedeniyle Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’da dahil, CHP'nin tüm üst yönetimine, Bakırköy Belediyesi’nin durumunu anlatan bir uyarı mektubu gönderdi. Bakırköy STK Platformu gönderdiği mektupta, “Atatürk’ün yaktığı meşaleyi sıcak tutmak ve Cumhuriyet ilkeleri etrafında birleşmek zorundayız ancak, birileri bu kaleyi yıkacak akla hayale gelmeyen hatalar yada oyunlar içindedir” ifadeleriyle, Başkan Bülent Kerimoğlu ve yönetimini değerlendirdi.
Özel Haber Haberi
STK Platformu’ndan CHP’ye mektup var! “Asıl Bakırköy halkından ‘Helallik’ isteyip ‘Özür’ dilemenizi’ bekliyoruz!”

Tüm dünya ile birlikte ülkemizinde karanlık ve tehlikeli günlerden geçtiğini, ülkemiz özelindeyse Cumhuriyet ilkelerinin çiğnendiğini belirten Bakırköy STK Platformu “Bu günlerde birlik ve beraberlik ruhu ile Atatürk meşalesini sıcak tutmalıyız” dedi.

Bakırköy Sivil Toplum Kuruluşları Platformu; “Ne yazık ki..!” diyerek, Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’da dahil olmak üzere, CHP'nin tüm üst düzey yöneticilerine gönderdikleri mektuplarında şu ifadelere yer verdi.

“AKLA HAYALE GELMEYEN HATALAR YA DA OYUNLAR İÇİNDELER”

Bakırköy’de birileri Cumhuriyet kalesini yıkacak akla hayale gelmeyen hatalar yada oyunlar içindedir. Bakırköy halkı 2004 yıllından bu yana partinize oy ve destek verirken, siz Genel başkanların buraya koymuş olduğu Belediye Başkanları bu güne kadar 12 ‘yeşil alan’ımızı, depremde sığınılacak 4 açık alanımızı diğer partilerin meclis üyeleriyle paslaşarak imara açmış, en kıymetli mallarımızı (Kültür Merkezimizi, Florya’daki bazı arazilerimizi) satmış, Bakırköy Sosyal Tesislerini yıkmıştı.

“İKTİDAR BETON KULELERİ DİKTİ, MUHALEFET RUHSAT VERDİ”

İktidar ve TOKİ Sahilimizi betonlaştırırken onlarla iş birliği yaparak o beton kulelere ruhsatlarını vermişlerdir. Bülent Kerimoğlu adlı başkanınızda Basınköy Mahallesi’nde 33 dönüm yeşil alanımızı satmaya kalkışmıştır. Pazar yerine kapalı AVM yapılmasındaki yanlışlar platformumuzun da desteği ile durdurtmuştur.

“BAKIRKÖY’DE MAHKEME KARARLARI UYGULANMIYOR”

Platformumuzun, Ataköy Sahilde yapılan yapılarla ilgili kazandığı mahkeme kararları sonuçlanarak kesinleşmiş, ancak belediyeye tebliğ edilmesine karşın Başkanınız Mahkeme kararlarını uygulamayıp, hatta para cezalarınıda tahsil etmeyerek o müteahhitlere yardımcı olmuştur.

BAŞKANIMIZ DEMEDİLER, BAŞKANINIZ DİYE HİTAP ETTİLER

Tıkır tıkır çalışan Huzurevlerimiz ve Tıp Merkezimiz ‘Başkanınızca’ işlevsiz hale getirilmiş, Bakırköydeki Sivil Toplum Kuruluşları ve Bakırköy Halkı ikiye bölünerek yanındaki bir avuç gurubun dışındaki büyük bir çoğunluk her icraatında ayaklanıp Meclisi basmış, Atatürk Yaşam Köyünü, Kaşı Beyaz’da aldığı gülünç kararı, Huzurevi’nin boşlatılmasını, Yeşilköy’de verdiği içkili ruhsatları, Personel Politikasını, İşçilere yaptığı haksızlıkları, esnaftan “Ankara’ya para gidecek” gerekçesiyle sık sık para toplatmasını protesto etmişlerdir.

“SATILAN KAMU ALANLARINA KARŞILIKİ TRİLYONLARCA BORÇ”

Kamu alanları ve yeşil alanlarının satılmasının yanı sıra, belediye trilyonlarca lira borca sokulmuş, Bülent Kerimoğlu çok yanlış ve ağırlığı hemşerilerine dayalı ve işçi grevleri yaratacak yanlış politikalar uygulamıştır.

Bu duyarsız ve yolsuzluk iddialarıyla dolu faaliyetlerinin yanı sıra Bakırköy’e atadığınız Belediye Başkanı’nız Bülent Kerimoğlu, basında her gün başka skandallarla yer almış, “Çaycıya Dayak Skandalı”, “Kumar Masası Görüntüleri” ve son günlerde de “Taciz ve Tecavüz” iddialarıyla basında yer almıştır.

Gerek yolsuzluklar, gerek mesnetsiz para toplatmalar ve gerekse taciz ve ahlaki açıdan yapılan yanlış davranışlar hakkında belediyenin iç personelindende Platformumuza yoğun şikayetler gelmektedir.

“ATATÜRK İLKELERİ, ÇAĞDAŞ VE LAİK BİR YAŞAM İÇİN PARTİNİZE OY VERİYORUZ”

Sadece Atatürk ilkeleri ile çağdaş ve laik bir yaşam için 2004’ten bu yana partinize oy veren Bakırköylüye karşı yapılan bu yağmadan ve yanlış icraatlardan UTANÇ DUYUYORUZ ve buna partinizce bir çözüm bulunmasını diliyoruz.

“BAKIRKÖYÜMÜZE VE PARTİNİZE HAD SAFHADA ZARAR VEREN BU OLAYLARA ÇARE BULMALISINIZ”

Cumhuriyetin ve Atatürkçülüğün kalesi olan Bakırköyümüze ve partinize had safhada zarar veren bu olaylara bir çare bulunmasını istiyoruz.

Atatürkçü ve Cumhuriyetçi kişlerden oluşan laik, demokratik cumhuriyet ilkeleri benimsemiş kuruluşlar olarak bu durumu acilen çözmenizi, sizin asıl Bakırköy halkından ‘Helallik isteyip Özür dilemenizi’ bekliyoruz.

BAKIRKÖY SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI PLATFORMU ADINA.

Abdullah TAN

Bakırköy STK Platformu Başkanı

Kaynak: Editör:
Etiketler: STK, Platformu’ndan, CHP’ye, mektup, var!, “Asıl, Bakırköy, halkından, ‘Helallik’, isteyip, ‘Özür’, dilemenizi’, bekliyoruz!”, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-176058651-1