Zeytinburnu Belediyesi’nin her yıl geleneksel olarak düzenlediği “Çanakkale ve Bilecik Kültür Gezileri” başlıyor.
Haber Detayı
06 Nisan 2023 - Perşembe 17:23
 
Tazminat için arsa satılacak!
Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) yasasının çıkmasıyla birlikte Bakırköy Belediyesi’nde emekli olma hakkı kazanan 180 personelin kıdem tazminatlarını ödemek için hem bir arsa satılacak, hem de İller Bankası'ndan borç alınacak.
GÜNDEM Haberi
Tazminat için arsa satılacak!

Bakırköy Belediye Meclisi nisan ayı ilk toplantısı gerçekleşti. Toplantıda İller Bankası'ndan borçlanma talebi gündeme geldi. Ayrıca Osmaniye Mahallesi’nde mülkiyeti belediyeye ait ‘Ticaret Alanı’nın açık arttırma usulü ile satışı teklif karar olarak görüşüldü. Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) yasasının çıkmasıyla birlikte Bakırköy Belediyesi’nden emekli olacak 180 personelin kıdem tazminatlarının ödenmesi için İller Bankası’ndan 63 milyon borçlanmak için istenen yetki, tüm meclis üyelerinin ‘Oy birliği’ ile kabul edildi. İşçiler için evet dedik Bakırköy Belediyesi’nin boğazına kadar borca battığını söyleyerek, daha fazla borçlanmasına izin vermemeleri gerektiğini bildiklerini söyleyen AK Parti Grup Sözcüsü Halit Cebeci, işçilerin haklarını hukuklarını korumak için borçlanma yetkisine ‘evet’ dediklerini belirtti.

HEM İLLER BANKASINDAN BORÇ ALINACAK, HEM DE ARSA SATILACAK

Boğazına kadar borçlanan Bakırköy Belediyesi’nin boğazının nerede ve ne kadar olduğunu soran CHP’li meclis üyesi Taşkın Toprak’a cevap veren Halit Cebeci, Faaliyet Raporu’nun görüşüleceği toplantıda belediyenin boğazının neresi olduğunu anlatacağını ifade etti. Oy çokluğuyla geçti Belediye Meclisi’nde görüşülen bir diğer teklif karar ise Osmaniye Mahallesi, 267 ada, 181 parsel numaralı Bin 772 metrekare ‘Ticaret Alanı’nda kalan arsanın açık ihale usulü ile satışıyla ilgili yetki talebi oldu. Söz konusu arsanın yine emekli olacak 180 personelin kıdem tazminatlarının ödenmesi gerekçesiyle birlikte, ekonomiye kazandırılması amacıyla satışının yapılabilmesi için meclisten istenen yetkiye, CHP’li Meclis üyeleri ‘Evet’ derken, AK Partili ve MHP’li Meclis üyeleri ‘Hayır’ dedi.

Satışı düşünülen arsanın, Osmaniye Mahallesi'nde yeni yapılan belediye hizmet binası ile yeni pazar alanı arasında kalan kıymetli bir alanda bulunduğu gözlenirken, meclis toplantısı öncesi yapılan grup toplantısına katılan CHP’li Meclis Üyesi Avukat Cem Özbey’in, meclis toplantısına katılmaması dikkat çekti. 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tazminat, için, arsa, satılacak!,
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-176058651-1