Haber Detayı
02 Temmuz 2022 - Cumartesi 17:48
 

‘’TÜRK POLİSİNİ EZDİRMEYECEĞİZ”

Zafer Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ümit Özdağ, İstanbul’un Zeytinburnu’nda yaşanan olaylar nedeni ile ilgili basın açıklaması yaptı.

GÜNDEM Haberi

‘’TÜRK POLİSİNİ EZDİRMEYECEĞİZ”

“Türk Emniyet Teşkilatı sizin AKP’nin özel koruma ordusu mu? Hayır, emniyet teşkilatı büyük Türk milletinin polisidir. Bunu size öğreteceğiz. Türk polisinin Süleyman Soylu’nun keyfi uygulamaları karşısında korumasız bırakmayacağız. Soylu zihniyetinin baskıları Türk polisinde büyük sayıda intiharlara neden olmaktadır. Bir yandan hırız, uğursuz, tecavüzcü, katil diğer yandan aman dokunmayın dedikleri Suriyelisiyle, Afgan’ıyla uğraşan polis. Bir de Soylu zihniyetinin baskıları altında evlatlarını intiharda kaybetmektedir.”

“Zafer Partisi Genel Başkanı olarak buradan sesleniyorum; Sevgili arkadaşlar, yıllarca Polis Akademisi’nde öğretim üyeliği yaptım. Binlerce polis amiri öğrencim oldu. Sizin dertlerinizi ve polis teşkilatının bütün dertlerini, sorunlarını gayet yakından biliyoruz. Türk Devleti’ni Türk milletine geri vereceğiz. Emniyet teşkilatı AKP’nin özel koruma ordusu değil, büyük Türk milletinin polisidir. Polisi ezdirmeyeceğiz”

NE OLMUŞTU?

İstanbul Zeytinburnu’nda kavgaya karışan taraflardan biri olan AK Parti Zeytinburnu İlçe Gençlik Kolları Başkanı’nı gözaltına alan bir polis ve iki bekçi özür diletilerek açığa alındı.

Edinilen bilgilere göre olay geçen 27 Haziran akşamı yaşandı. Zeytinburnu Millet Bahçesinde kavganın yaşandığı ihbarı geldi. Olay yerine bekçiler sevk edildi. Kavgaya karışan iki grup üyeleri birbirinden şikayetçi olmadı. Ancak iki grup kısa süre sonra yeniden kavga etmeye başladı. Bekçiler kavgaya müdahale etti.
Olaya müdahale etmek isteyen bekçilere, kavga eden kişiler saldırmaya başladı. Bekçiler destek talebinde bulundu. İlçe emniyet müdürlüğüne bağlı çok sayıda polis ve bekçi olay yerine gitti. Görevliler, olaya karışan dört kişiyi kelepçeleyerek emniyete götürmek istedi.

“Kimse beni gözaltına alamaz” tehdidi

Anca iddiaya göre, bekçilere saldıran kişilerden biri AKP Zeytinburnu İlçe Gençlik Kolları Başkanı olduğunu belirterek “Kimse beni de yanımdakileri de göz altına alamaz” diyerek tepki gösterdi. Polisler, bu kişileri İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürdü.

“Özür dileyin konu kapansın”

Şahıslara ilişkin işlem yapılacağı sırada, iddiaya göre devreye Zeytinburnu İlçe Emniyet Müdürü girdi. İddiaya göre, emniyet müdürü olaya müdahale eden polis ve bekçilerin, AKP Gençlik Kolları yöneticilerinden özür dilerek olayın kapanmasını istedi.

İki bekçi ve bir polis açığa alındı

Şehit Bülent Üstün Polis Merkezi koridorlarında kameralar önünde 8 resmi polis ve 2 bekçi, kavga eden ve görevlileri tehdit eden 4 kişiden özür diledi. Olayın üzerinden saatler geçtikten sonra polis memuru C. Ö., ile bekçiler A.Ş. ve İ.B. açığa alındı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: 
‘’TÜRK, POLİSİNİ, EZDİRMEYECEĞİZ”,
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-176058651-1