Zeytinburnu Belediyesi tarafından bu yıl 13’üncüsü düzenlenen ‘Fotoğraf Yarışması’na başvurular başladı. Serbest ve Foto Öykü olmak üzere iki kategoride gerçekleşecek yarışmaya Zeytinburnu temalı fotoğraflarla katılım sağlanabiliyor.
Haber Detayı
04 Nisan 2023 - Salı 22:18
 
Yapılan işlemlerin tamamı hukuka aykırı!
Silivri Semizkum Mocamp’ta kalan ve aralarında depremzedelerin de bulunduğu yaklaşık 500 kişi, kendilerine hiç bir gerekçe gösterilmeden işletmeci tarafından çıkarılmalarına tepki gösterdi. Kiracı değil mülk sahibi olduklarını belirten karavancılar, yapılan işlemlerin hukuka aykırı olduğunu ifade ederek basın açıklaması yaptı.
GÜNDEM Haberi
Yapılan işlemlerin tamamı hukuka aykırı!

Yaklaşık 40 yıldır yaşadıkları Silivri Semizkum Mocamp’tan çıkarılmak istenen 150 karavan sahibi, işletme sahibinin kendilerine hiçbir gerekçe göstermeden alanını terk etmelerini istediğini belirtti. Depremzede yakınlarıyla birlikte, yaklaşık 500 kişinin yaşadığı kamp alanının elektrik ve suyunun işletmeci tarafından kesildiğini iddia eden karavan sahipleri, kamp girişinin de zincirle kapatıldığını iddia etti.

Her yıl Nisan ayında kiralarının yenilendiğini, bu yıl ise işletmeci tarafından kamp alanını terk etmelerinin istendiğini belirten karavan sahipleri, hukuki bir gerekçesi olmayan işletmecinin yıldırma yöntemi ile hedefine ulaşmaya çalıştığını belirtti.

Söz konusu Semizkum Mocamp işletmecilerininin, internet sitesi üzerinden, “İşletmemiz tadilat sebebi ile geçici bir süre hizmete kapalıdır.” şeklindeki açıklamasını kabul etmediklerini belirten karavancılar, mülkiyet haklarının devam ettiğini belirterek, “Asıl amaç bizi çıkararak daha yüksek bedelle kiraya vermek. Biz burada kiracı değil, mülk sahibiyiz” dediler.

Konuyla ilgili gazetecilere açıklamalarda bulunan Avukat Alaeddin Okan Eminoğlu, mülkiyet sahibi karavancıların tahliyesinin ancak ana taşınmaz üzerinden olabileceğini, buna ilişkin davaları da işletmecinin değil, kendilerinin açtığını ifade etti.

İşletme sahiplerinin mülkiyet sahibi karavancıları çıkarmak için herhangi bir hukuki girişimde bulunmadığını, tehditle ve kamp girişine zincir vurarak, kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma suçu da işlediğini ifade eden Avukat Alaeddin Okan Eminoğlu, tazminat davaları da dahil olmak üzere, hukuki tüm girişimlerde bulunduklarını ve haklarını alacaklarını söyledi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yapılan, işlemlerin, tamamı, hukuka, aykırı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-176058651-1