Zeytinburnu Belediyesi tarafından bu yıl 13’üncüsü düzenlenen ‘Fotoğraf Yarışması’na başvurular başladı. Serbest ve Foto Öykü olmak üzere iki kategoride gerçekleşecek yarışmaya Zeytinburnu temalı fotoğraflarla katılım sağlanabiliyor.
Haber Detayı
24 Mayıs 2023 - Çarşamba 22:54
 
Yıldızı parlayan fotoğraf sanatçısı Hazal Akan
Detaylarıyla, renkleriyle, görüntüye yansıyan duygusuyla geçmişi ölümsüzleştirmenin tek yolu olan fotoğraf, sanatın tutkusunu yansıtanlarla anlam buluyor. Türkiye'nin en iyi fotoğraf sanatçıları Ara Güler ve Galip Aksular’ın öğrencileri arasında olan Hazal Akan, 15 yıldır profesyonel olarak sürdürdüğü fotoğrafçılık mesleğine Akan Stüdyo ile devam ediyor.
Özel Haber Haberi
Yıldızı parlayan fotoğraf sanatçısı Hazal Akan

Kimlik kartımızdan tutunda geleceğe anılarımızı bırakmaya kadar  pek çok açıdan hayatımıza dahil olan fotoğrafçılığı bir sanat olarak değerlendirdiğini belirten Hazal Akan, Sinema ve Televizyon bölümünde lisans eğitimini tamamladıktan sonra, Uluslararası İlişkiler okuduğunu ancak geçmekte olan anı yakalama tutkusundan asla vaz geçemediğini belirterek, bir yandan da çektiği fotoğraflarla anı yakalamaya devam ettiğini belirtti. Türkiye'nin en iyi fotoğraf sanatçıları Ara Güler ve Galip Aksular’dan uzun bir süre ders aldıktan sonra gelin damat fotoğrafları çekerek mesleğe atıldığını, devamında hayal gücü ve yaratıcılığını da objektifine yansıtarak sıra dışı artistik fotoğraflar çekmeyi sürdürdüğünü belirten Akan, şimdilerde düğün, moda, imaj, oyuncu, dizi, klip ve ürün çekimleriyle adından söz ettiriyor.

Türkiye’yi derinden sarsan Kahramanmaraş depremlerinin ardından, sosyal sorumluluk projelerine de imza atan Hazal Akan, yaraları sarmak adına da 4 bin aileye yardım etti.

Yaratıcı bakış açısını teknik bilgisiyle birleştirerek deklanşörüne bastığını belirten Akan, son günlerde Sanatçı Ajda Pekkan, Sibel Can, Koray Avcı, Simge Sağın, Afşin Akyol, Müzisyen Ceylan Koynat, Ünlü Kemane sanatçısı Cafer Nazlıbaş, Türkiye'den ve yurt dışından birçok müzisyeni bünyesinde barındıran Enbe Orkestrası müzisyenlerinden Berra Kocaaslan, Azeri Sanatçı Günel Zeynelova ve yine son günlerin en çok konuşulan yorumcu ve sunucusu Bircan Bali’nin fotoğraflarını çeken fotoğraf sanatçısı olarak da camianın aranan ismi oldu.

“Benim için fotoğraf tanık olmak, belgelemek ve bunu başkalarına aktarmaktır. Fotoğrafçı ise kendisinin yaşadığı anı belgelemekle sorumlu hisseden kişidir” diyen Hazal Akan’a akanstudyo@ gmail.com adresinden, https://www.instagram.com/akanstudyoorganizasyon/ ve https://www.instagram.com/hazalakannnn/ hesabından ulaşabilirsiniz.

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: En iyi Fotoğraf Sanatçısı, Hazal Akan, Akan Stüdyo, fotoğraf sanatçısı
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-176058651-1