Zeytinburnu Belediye Başkanı Arısoy, “Verdiğim sözleri tutmuş olmanın iç huzuru ile karşınızdayım”

Zeytinburnu Belediye Başkanı Arısoy, “Verdiğim sözleri tutmuş olmanın iç huzuru ile karşınızdayım”

CHP

CHP'li meclis üyesi görevden uzaklaştırıldı

Bakırköy’de Bir Devir Daha Kapanıyor!  Artık Huzur Evi Hizmeti Verilmeyecek!!!

Bakırköy’de Bir Devir Daha Kapanıyor! Artık Huzur Evi Hizmeti Verilmeyecek!!!

CHP

CHP'de Deprem!!! 3 Milletvekili istifa etti!!!

Boğaziçi Üniversitesi taşınacak mı? Üniversite iddiaları cevapladı

Boğaziçi Üniversitesi taşınacak mı? Üniversite iddiaları cevapladı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Erhan Usta Uyardı; Yürütmenin Yasama Üzerindeki Vesayetine Bir De Hakaret Eklendi
Erhan Usta Uyardı; Yürütmenin Yasama Üzerindeki Vesayetine Bir De Hakaret Eklendi
İBB Meclisi’nden kiracılarına, sağlık çalışanlarına ve personele bir dizi karar!
İBB Meclisi’nden kiracılarına, sağlık çalışanlarına ve personele bir dizi karar!
Yazı Detayı
22 Haziran 2021 - Salı 12:16
 
Windows 11 işletim sistemi yayınlanacak mı?
Berk ANAKIZ
berk.anakiz@webshop.com.tr / www.webshop.com.tr
 
 

Son dönemlerde Windows 11 yakın zamanda yayınlanacak söylentileri birçok yerde okumaktayız. Hatta w11 olarak satın alınan ve kurulum sonrasında yazılımın Linux çıktığı durumlarda mevcut. Fakat; Microsoft daha önce bildirimlerinde son sürümün w10 olduğunu bunun üzerine sadece güncelleştirmelerle yeni özelliklerin w10 adı altında geleceğini bildirmişti. Microsoft Paylaşımı aşağıdaki gibidir.

Yayınlanan bildirimlerin yanlış olduğunu, bu bilgilere inanarak mağdur olmamanız için kaynağı ve paylaşımı Microsoft olan yayın paylaşılmıştı. Microsoft un bu alanda yaptığı paylaşımları yine kendisi çürüttü. W11 yayınlamak için çalışmalara başlandı. Alt yapısı düzenlenerek nedense beta sürümü piyasaya sızdırmış. Herkesin beklediği demek çok doğru olmaz ama kullanmak için Genel kapsamlı güncelleştirmeler gelmeden denemek çok mantıklı gelmiyor. W11 Donanımda aranan gereksinimler w10 ile eş değer durumunda. Kullanımda hız arayanlar için Disk durumu SSD, RAM durumunu da 8 GB üstünde tutmaları tavsiye edilir.

 

WINDOWS 11 Ne zaman yayında.

 

Windows 11’in önümüzdeki sonbahar döneminde piyasaya sürülmesi bekleniyor. Windows 10 kullanıcıları için ücretsiz bir yükseltme olarak dağıtılacak Windows 11, isteğe bağlı olarak sunulacak.


Microsoft, önümüzdeki haftadan itibaren geliştiriciler için bir ön sürümü kullanıma açacak.


Windows 11'i geliştirici olarak indirmek için Microsoft'un Windows Insider programına katılmanız gerekiyor. Windows Insider'a katılmanın birden fazla yolu bulunuyor. İlk olarak Windows 10'a sahip bir cihazla direkt başvuru yapabilirsiniz. Windows 10'da Ayarlar > Güncelleştirme ve Güvenlik > Windows Insider Programı (sol en altta) adımlarını takip ederek başvuru yapabilirsiniz

 

En son Windows 10 ile birlikte değiştirilen ikonlar, Windows 11 ile birlikte “flat design” akımına uygun bir şekilde daha düz ve sade olarak karşımıza çıkıyor.


Farklı içerik türlerine göre farklı renklere sahip olan ikonlar, Windows 11'in genel tasarımıyla bütünleşerek hoş bir hava katıyor.

W11 Gereksinimleri ;

W11 Yenilikleri ve özellikleri

Başlat menüsü, Office, Microsoft Edge ve yerel Windows uygulamaları tamamen yenilenerek karşımıza çıkacak.

  • İşlemci: 1GHz veya daha hızlı CPU veya Chip on System (SoC).
  • RAM: 4GB.
  • Sabit sürücü: 64GB veya daha büyük.
  • Sistem üretici yazılımı: UEFI, Güvenli Önyükleme özelliği.
  • TPM: Güvenilir Platform Modülü (TPM) sürüm 2.0.
  • Ekran Kartı: DirectX 12 uyumlu ekran kartı/ WDDM 2.x.

Başlat menüsü, Eylem Merkezi ve Dosya Gezgini gibi birçok üst düzey kullanıcı arayüzü, tutarlı modern tasarımlar, daha iyi animasyonlar ve yeni özelliklerle geliştirilecek.

Başlat Menüsü ve Görev Çubuğu, 26 yıl sonra ilk kez sol alt köşeden ekranın ortasına taşınacak. Ancak dileyen kullanıcılar, yeniden bu menüleri sola taşıyabilecek.

İki ana bölümden oluşan Başlat menüsünün üst tarafında, kolayca ulaşabilmek için sabitlediğiniz uygulamalar yer alırken; alt tarafta önerilen uygulama ve dosyalar göze çarpıyor

W10 için Microsoft’un açıklaması

Topluluklarda, forumlarda, bloglarda ve birçok sosyal medya platformunda ''Windows 11'' adında gelecek bir

Windows sürümü ile ilgili söylentiler dolaşmaktadır. Müşterilerimizin ve kullanıcılarımızın birçoğu, Windows 11'in Windows 10'un halefi olacağına inanıyor. Buna istinaden aldığımız geri bildirimler ve sorular sebebiyle yabancı Microsoft Topluluk forumlarında yapılan açıklamalar sonucunda Türk Microsoft Topluluk forumunda da açıklama yapma gereği bulduk.

Ancak bilinmelidir ki, Windows 11 adında bir işletim sistemi bulunmamakta ve Windows 10'un halefini yayınlama planımız şu zamana kadar hiç olmamıştır.

Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8 ve Windows 8.1 gibi farklı Windows sürümleri bulunmaktaydı ve her Windows sürümünde yeni özellikler ve iyileştirmeler yapılmaktaydı. Bunun yanı sıra Windows XP, Windows Vista ve Windows 7'de gördüğümüz Hizmet Paketleri (Service Pack) adı verilen güncelleme dağıtım hizmetiyle Windows'unuzun en son kararlı sürümüne yükseltme yapabiliyordunuz.

Ancak, Windows 10'un yayınlanması her şeyi değiştirdi ve Hizmet Paketleri de böylelikle sona ermiş oldu. Windows 10 işletim sistemi Windows'un en son sürümüdür ve düzenli güvenlik, iyileştirme ve özellik güncelleştirmelerine sahip olmasının yanı sıra sürüm yükseltme konseptlerine sahiptir. Windows 10'un her yeni yapısında ve derlemesinde yeni özellikler ve geliştirmeler olmaktadır ve Windows 10'u düzenli olarak güncelleştiriyorsanız ya da Windows 10'un yayınlanan her sürümüne yükseltme yapıyorsanız, her derlemede göze çarpan önemli özellikleri ve iyileştirmeleri fark etmişsinizdir ve bu, Windows 10'un temel modelidir.

Bu nedenle, Windows 10 için devamlı sürüm güncelleştirmeleri ve iyileştirmeleri yapılmakta olup, belirli aralıklarla önemli derleme güncelleştirmeleri yayınlanmaktadır.

Windows 10, Windows ürününün son sürümüdür ve bu asla değişmeyecektir. Bu nedenle, ''Windows 11'' içerikli haberlere veya söylentilere ya da paylaşımlara itibar etmemenizi öneririz.

 

 
Etiketler: WINDOWS 11 Ne zaman yayında, Berk Anakız,
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-176058651-1